Dla każdego miłośnika akwarystyki nadchodzi taki moment, by jak najlepiej zaaranżować swoje akwarium. Jest to świetny element wizualny dla jego całości, jak i korzystna rzecz dla żyjącym w nich rybek. Możliwe jest to za pomocą ozdób o różnych kształtach, których spotkać możemy wiele. Jakie dekoracje do akwarium kupić? W poniższym artykule pokrótce przedstawimy wam rodzaje dekoracji, oraz pomożemy wybrać wam takie, które idealnie będą komponować się z waszym akwarium.

Dekoracje do akwarium – czy są potrzebne?

Zdecydowanie tak. Różnorodność dekoracji jest tak duża, że możemy zaaranżować akwarium tak, jak się nam to tylko podoba. Zróżnicowane ozdoby w postaci skał, zamków, korzeni, czy też kolorowy żwirek i piasek, a do tego rośliny – czy to żywe, czy też sztuczne. Nadaje to bez wątpienia charakteru, całemu światu w akwarium, który obserwować możemy zza szyby.

Ozdoby to nie tylko wygląd, ale także istotna rzecz dla rybek. Wprowadzenie do akwarium elementów takich jak skały, czy korzenie sprawi, że będą one czuły się bezpieczniej i wnętrze akwarium będzie wiernie odwzorowywać naturalne środowisko. Wiele zakamarków w których rybki będą mogły się schować to bez wątpienia dobry wybór.

-> Sprawdź: Karma dla rybek – jaką kupić?

Na co zwrócić uwagę przy dekoracji akwarium?

Dekoracja akwarium, to nie taki prosty proces, na jaki mógłby wyglądać. Jest kilka kwestii, którym trzeba się przyjrzeć zanim do tego przystąpimy. Przede wszystkim, określmy się, czy rośliny, jakie chcemy kupić, to rośliny żywe, czy sztuczne. W przypadku naturalnych ozdób takich jak rośliny czy kamienie, należy monitorować pH wody, czy nie zostało ono zaburzone przez ich obecność.

Drugim ważnym aspektem jest to, by wszystkie ozdoby rozmieścić z umiarem. Nie wolno przesadzać, bo będzie się to wiązało z małą dostępnością światła, a jak wiemy oświetlenie w akwarium to rzecz niezbędna do prawidłowego funkcjonowania żyjących w nim organizmów. Jeżeli rozmieścimy już nasze dekoracje, pamiętajmy o regularnym ich czyszczeniu. Zaniedbane elementy mogą być skupiskami glonów, które nie są do końca przez nas pożądane.

Odpowiednie urządzenie akwarium nada mu charakteru, oraz pozwoli rybkom poczuć się jak w naturalnym środowisko, a także zapewni komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Tło do akwarium

To ozdoba w której prostocie tkwi sedno. Jest to dedykowany arkusz, który przylepiamy do akwarium. Ogranicza nas tutaj tylko nasza wyobraźnia. Obrazki te mają specjalnie naniesioną grafikę, która może przypominać podwodny świat, czy też środowisko wypełnione roślinami i korzeniami. Jest to również dobry wybór by nieco przyciemnić nasze akwarium. Bardzo tania i chętnie wybierana ozdoba, dająca świetne efekty wizualne.

Tło do akwarium – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najchętniej wybierane tła do akwarium, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Sztuczne rośliny do akwarium

Rośliny to element, który wnosi dużo życia do wnętrza akwarium. W odpowiednim świetle ozdobna roślinność robi ogromne wrażenie. Dostępne w różnych kolorach i rozmiarach – każdy bez wątpienia wybierze coś, co będzie pasowało do jego akwarium. Sztuczne rośliny mają to do siebie, że nie zmieniają pH wody i nie trzeba się tak tym martwić jak w wypadku roślinności żywej, której chcąc czy nie chcąc musimy poświęcać dużo uwagi, jeżeli się na nią zdecydujemy.

Sztuczna roślinność jest idealna do akwariów, w których żyją ryby, ponieważ niektóre gatunki nie powinny żyć w sąsiedztwie roślinności żywej. Jeżeli chcemy poświęcić się bardziej roślinom i ozdobom, warto pomyśleć nad założeniem akwarium roślinnego.

-> Zobacz także, jaki termometr do akwarium kupić!

Sztuczne rośliny do akwarium – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, w którym znajdziecie najlepsze sztuczne rośliny do akwarium. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Skały, korzenie, zamki i wiele innych

Można powiedzieć, że producenci po prostu rozpieszczają osoby zafascynowane akwarystyką. Na rynku znajdziemy całą masę różnych ozdób, które pozwolą nam stworzyć wymarzony podwodny świat w naszym domowym akwarium. Skały i korzenie nadadzą z pewnością charakteru i sprawią, że będzie to dla ryb dobre odwzorowanie naturalnego środowiska, a co za tym idzie dam im to komfort i schronienie. Zamki ze sztucznego tworzywa to jedna z najpopularniejszych ozdób, która powinna znaleźć się w każdym akwarium.

Dekoracje w kształcie zamku do akwarium – Ranking i cena 2020

Zamek to bez wątpienia element, który bardzo efektownie przyozdobi każde akwarium i można go łatwo dopasować do reszty dekoracji. Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych dekoracji w kształcie zamku, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Ozdobne korzenie do akwarium – Ranking i cena 2020

Korzenie to podstawowa ozdoba, która w połączeniu z roślinami i kamieniami da efekt naturalnego środowiska i wiernie będzie je odwzorowywać. Stworzyliśmy ranking, gdzie znajdziecie najlepsze korzenie do akwarium, który pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Dekoracje w kształcie skały do akwarium – Ranking i cena 2020

Skały podobnie jak korzenie oraz sztuczne rośliny dadzą efekt naturalnego środowiska i zapewnią rybkom bezpieczeństwo i komfort. Zestawienie prezentuje najlepsze ozdoby w kształcie skały do akwarium, pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.