Odpowiednie miejsce do spania dla psa, jest zarówno ważne jak dla każdego innego domownika. Należy pamiętać o swoim czworonogu i umieć dostosować legowisko dla psa do jego preferencji. Wybór będzie podobny jak w przypadku wybierania legowiska dla kotaJakie legowisko dla psa będzie najlepsze? Dowiecie się z czym to się je w artykule, gdzie zebraliśmy najpotrzebniejsze wskazówki, które pomogą wam wybrać dobre legowisko dla psa.

Czy legowisko dla psa jest potrzebne?

Zdania na ten temat są podzielone, bo wiele osób postępuje jak w przypadku kotów, kładąc tylko poduszkę, albo ręcznik, gdzie zwierzę może odpocząć. Nie zapominajmy o tym, że nasz czworonożny przyjaciel równie tak jak my potrzebuje odpoczynku i bardzo chętnie zdrzemnie się na czymś miękkim i wygodnym. Dorosły pies potrafi spać nawet do 14 godzin dziennie, więc warto umilić mu ten sen, kupując wygodne legowisko dla psa.

Jakie legowisko dla psa wybrać? Rodzaje legowisk

Tutaj należy rozpatrzeć kilka ważnych rzeczy, a dokładnie to, jakie rodzaje legowiska znajdziemy. Nie każde dostosowane będzie do preferencji naszego psa, a temu musimy się zdecydowanie przyglądnąć. Nasz pies poprzez miejsca gdzie lubi spać i drzemać, daje nam do zrozumienia, jakie warunki są dla niego najbardziej odpowiednie.

Legowisko dla psa tekstylne

Jest to najprostsza możliwa konstrukcja, składająca się z owalnego, bądź prostokątnego tworzywa sztucznego, bądź drewienka, obitego miękkim materiałem z dodatkową poduszką. Jest to idealny wybór dla osób, które nie chcą przeznaczyć dużej kwoty, ponieważ są one tanie. Nie zajmują dużo miejsca i są dostępne w różnych rozmiarach. Minusem może być szybkie brudzenie się, lecz w wielu przypadkach obicie można ściągnąć i wrzucić do pralki. Często wybierane dla dużych psów.

Legowisko dla psa wiklinowe

Ta wersja legowiska jest zdecydowanie bardziej elegancka. Zrobiona z wikliny. Atutem takiego legowiska jest fakt, że jest bardzo lekkie i łatwo można je transportować. Jeżeli włożymy do niego jakiś kocyk, to będzie idealny dla mniejszego psa, lub szczeniaka. Wiklinowe legowisko dla psa spisze się teoretycznie u każdej rasy, a dodatkowo będzie lekkie i przewiewne.

Budki i domki dla psów

Jedno z najciekawszych legowisk jakie jest dostępne, lecz nie zawsze ono się spisuje. Niektóre psy mogą nie chcieć w nim przebywać ze względu na zamkniętą przestrzeń. Warto obserwować czy nasz pies lubi spać pod przykryciem lub zaszyć się w jakimś kącie. Są bardzo ładne i robią wrażenie, lecz niekiedy kosztują całkiem sporo. Świetny wybór dla małych osobników,  dla których

Legowisko dla psa w formie mebli

To drogie i bardzo ekskluzywne legowisko, które jest raczej wyborem najrzadszym. Stanowi osobny mebel, którym może być imitacja sofy, lub czegokolwiek innego, z czym wyjdzie do nas producent takich akcesoriów dla naszego czworonoga. Trzeba liczyć się z tym, że sporo kosztuje i zazwyczaj zajmuje dużo miejsca. Wybierając takie legowisko dla psa – kanapa, czy sofa będzie dla niego zbędna, ponieważ nasz pupil sam takową będzie posiadał.

Drewniane legowisko dla psa

W tym przypadku, możemy być pewni, że będzie to solidna i trwała konstrukcja. Po części może ona przypominać budę dla psa, ze względu na użyte do budowy tego legowiska materiały. Często może być to drewno, sklejka, bądź też inne produkty podobnego pochodzenia. Jest to wybór, który zapewni dużo ciepła, a przede wszystkim będzie stabilne. Jeżeli piesek lubi chować się w domkach, to możemy być pewni, że tutaj także się ono sprawdzi. Legowisko dla psa z drewna to niestety wybór znacznie droższy niż tradycyjne tekstylne, czy plastikowe. Warto także pamiętać, że w wypadku dużych psów zajmie ono sporo miejsca.

Pamiętajmy, że dla większych osobników, będzie nam potrzebne duże legowisko dla psa, by zapewnić mu komfort

Jakie legowisko dla psa kupić, co jest najważniejsze?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zachowanie naszego psa, oraz w jakich warunkach lubi spać. Jeżeli lubi coś miękkiego, to dobrym wyborem będzie legowisko tekstylne, jeżeli zaś z kolei ten woli przestrzenie zamknięte, to domek, lub budka będzie dobrym rozwiązaniem.

Warto brać pod uwagę to, jakich gabarytów jest nasz zwierzak. Nie ma sensu kupować olbrzymiego legowiska dla małego szczeniaka i na odwrót. Należy patrzeć na to, by pies się w nim mieścił. Ostatnim ważnym krokiem jest dobranie przestrzeni, którą jesteśmy w stanie poświęcić na postawienie legowiska.

Gdzie postawić legowisko dla psa?

Legowisko musi stać w miejscu, gdzie nasz pies lubi przebywać, oraz powinno ono być na widoku. Nie ma sensu stawiać legowiska w miejscu gdzie pies praktycznie nie chodzi. Nie dziwmy się, że pies nie korzysta z legowiska, gdy jego miejsce jest gdzieś za drzwiami w kącie. Musi być to miejsce przytulne i spokojne, gdzie mógł będzie spokojnie się zdrzemnąć.

Legowisko dla psa – Ranking i cena 2020

Korzystając z wyżej wymienionych wskazówek, możemy wybrać najlepsze legowisko dla psa. Bierzmy pod uwagę przede wszystkim wielkość psa, jego preferencje i to ile jesteśmy w stanie na nie przeznaczyć. Prezentujemy ranking najpopularniejszych legowisk dla psów, pochodzący z serwisu Nokaut, który jest na bieżąco aktualizowany.