Dla wielu z nas psy są członkami naszych rodzin. Na co dzień dbamy o to, aby były zdrowe, najedzone i czyste. Chętnie spędzamy z nimi każdą wolną chwilę, wychodząc na spacery, bawiąc się i głaskając. Często pieski towarzyszą nam prawie od urodzenia. To właśnie one wymagają szczególnej troski, opieki i uwagi. Codzienne życie mogą wówczas ułatwić akcesoria i gadżety – zabawki, gryzaki, jak również maty i podkłady. Jaką matę dla psa kupić? W tym materiale dowiecie się, jaka jest najlepsza mata dla psa, oraz na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Maty dla psów – rodzaje

Sklepy internetowe, jak i te stacjonarne oferują nam szeroką gamę mat dla psów. Stojąc przed wyborem możemy mieć problem z tym , jaką mate wybrać i która w 100% spełni swoje funkcje. Zapoznajmy się najpierw z rodzajami mat jakie możemy znaleźć na rynku:

  • mata do załatwiania
  • mata chłodząca
  • mata samochodowa
  • mata jako legowisko
  • mata zapachowa

Najbardziej popularna, a za razem przydatna jest mata dla psa do załatwiania. Szczególnie przyda się właścicielom szczeniakom. Ich przeznaczeniem jest nauka załatwiania potrzeb młodych psów w jednym miejscu. Maty pozwalają zachować czystość w domu, stając się jednocześnie jednym z elementów wychowania pupila. Nauka załatwiania jest bowiem jednym z pierwszych zachowań, którego możemy nauczyć psa. Inną funkcją jest wyznaczenie miejsce załatwiania potrzeb dla psów dorosłych. Przydaje się wówczas kiedy kupujemy bądź adoptujemy dorosłego psa. Za pomocą maty nauczymy psa zachowania czystości i przyzwyczaimy go do ustalonych przez nas godzin spacerów, a także czekania na powrót z pracy bez niechcianych niespodzianek. Maty do załatwiania z pewnością pozwolą właścicielom cieszyć się czystością w domu i uczuciem komfortu po powrocie z pracy, spotkania ze znajomymi czy też zakupów.

Mata chłodząca dla psa

Maty chłodzące mają za zadanie pomóc czworonogom przetrwać gorące dni, które w okresie letnim doskwierają im coraz bardziej z roku na rok. Potrzebują ich zarówno małe jak i duże psy. Ogromny wybór mat pozwala na dobór odpowiedniego rozmiaru do naszego czworonoga. Dobra chłodząca mata dla psa musi być dobrze dobrana. Musimy pamiętać, że powinien zmieścić się na niej cały. Jeżeli ze względu na bardzo duże rozmiary, nie ma takich możliwości, zadbajmy aby mata obejmowała część brzucha. To ona najbardziej wymaga chłodu, gdyż w jamie brzusznej znajdują sie wszystkie narządy wewnętrzne wydzielające ciepło. Stosowanie mat oprócz schłodzenia organizmu, wpływa również na zachowanie energii psa, dzięki czemu nie będzie zmęczony, a jego chęć do zabawy pozostanie bez zmian.

Innym rodzajem mat utrzymujących komfort cieplny są maty grzewcze dla psów. Wpływają na ogrzanie organizmu. Są wykorzystywane po zabiegach i operacjach, kiedy czworonogi powinny mieć nieco wyższą temperaturę ciała, pozwalającą na szybszy powrót do zdrowia.

Sprawdź także, jaki transporter dla psa wybrać!

Mata dla psa do samochodu

Maty przeznaczone do samochodów ułatwią transport naszych czworonogów. Są szczególnie przydatne w okresie wakacyjnym, podczas urlopów, jak i transportu pupili do lecznicy. Niektóre modele wyposażone są w boczne ścianki, uniemożliwiające psom zsunięcie się z siedzenia i maty. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas powrotu psa z zabiegów weterynaryjnych. Mata skutecznie ogranicza ruchy psa, zapobiega kręceniu się i przeskakiwaniu między siedzeniami. Zwiększa to komfort podróży zarówno, psa jak i właściciela, a także wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa transportu. Ponadto mata stanowi barierę między psem a tapicerką, dzięki czemu pozwala utrzymać odpowiednią czystość i porządek. Niektóre maty są wodoodporne, co zapobiega powstaniu niechcianych plam na siedzeniach.

Mata do samochodu dla psa częstym wyborem. Pupil często na spacerze, czy podczas aktywności brudzi się, więc by nie niszczyć wnętrza auta stosuje się specjalne maty.

Mata jako legowisko dla psa

Jedną z funkcji mat, o których właściciele często nie wiedzą, jest zastosowanie ich jako legowisko dla psa. Posłanie tego typu pozwala m.in. na ochronę przed zabrudzeniem sof, tapczanów, łóżek, na których czworonogi najchętniej odpoczywają. Wyznaczają również miejsce spania psa, dzięki czemu nie rozciąga się na dowolnie wybranych kawałku podłogi. Szczególnie przydatne okazują się podczas linienia, gdy psy podczas spania na dywanach oraz meblach zostawiają kłęby sierści. Maty pozwalają na łatwe i szybkie usunięcie sierści, a także wyczyszczenie materiału. Z pewnością ułatwi to utrzymanie czystości w domu podczas zmiany sierści pupila.

Jaką matę dla psa wybrać?

Przy wyborze maty dla psa w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się jakie funkcje ma spełnić. Najlepsza mata dla psa to taka, która idealnie wpasuje się w styl życia psa i jego właściciela. Maty mogą służyć m.in. jako legowisko czy też miejsce do załatwiania potrzeb. Powinny być także dostosowane do wieku oraz potrzeb psa. Mając szczeniaka jedną z najbardziej potrzebnych mat będzie mata do nauki załatwiania. Dobra mata do psa, chcącego nauczyć się załatwiać potrzeby to taka z dodatkową funkcją zapachową. Mata zapachowa dla psa wabi go w wybrane przez nas miejsce, dzięki czemu reszta domu pozostaje czysta.

Na rynku dostępne są maty, wydzielające naturalną woń trawy. Dzięki nim pies już od młodego będzie kojarzył trawę jako miejsce do załatwiania potrzeb. Zastosowanie takiej maty w domu ułatwi nam również naukę wychodzenia na spacer. W naturalny sposób pies skojarzy załatwienie potrzeb fizjologicznych z zapachem trawy i po usunięciu maty z domu, sam będzie chciał wyjść na spacer w razie potrzeby.

W dni upalne przyda się chłodząca mata chłodząca. Pozwoli psu schłodzić organizm bez konieczności moczenia sierści, która długo schnie i po czasie stwarza dyskomfort. Wpłynie również na spokój i nastrój właścicieli, którym często brak pomysłu na pomoc swojemu psu w upalne dni. Mata pozwoli zatem pozbyć się zmartwień właściciela i wpłynie na komfort cieplny naszego pupila. Jak widać wybór maty zależy głównie od potrzeb psa. Musimy przyglądać się zachowaniom, a także wymaganiom psa i dobrać dla niego akcesoria, które ułatwią mu życie oraz pozwolą właścicielom pozbyć się zmartwień i w pełni cieszyć się chwilami spędzonymi z czworonogiem.

Mata chłodząca dla psa – Ranking i cena 2020

Z pewnością wielu właścicieli czworonogów decyduje się na ten wybór. Warto wiedzieć, czym jest taka mata, oraz jaką wybrać. Przedstawiamy zestawienie gdzie znajdziecie najlepsze maty chłodzące dla psów. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Mata dla psa do samochodu – Ranking i cena 2020

Jeżeli podróżujesz z psem, który nie jest małych rozmiarów to z pewnością będzie ona przydatna. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze maty dla psa do samochodu. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Incoming search terms:
  • https://ezwierzyniec pl/mata-dla-psa/