Każdy kot powinien mieć w domu miskę. Jest to obowiązkowy element, który powinna zawierać każda wyprawka dla kota. Misek na rynku jest co nie miara, ale warto przyjrzeć się kilku specyficznym modelom, które mają różne zastosowania. Jaką miskę dla kota kupić? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli. Zebraliśmy przydatne informacje na temat tego typu produktów, oraz cechy, które powinna mieć najlepsza miska dla kota.

Jaką miskę wybrać? Najważniejsze zasady

Koty należą do bardzo czystych zwierząt, co wiele osób z pewnością wie. Miska powinna być zawsze czysta, a podawane w niej jedzenie, czy picie świeże. Należy pamiętać, o regularnym wymienianiu wody w kociej miseczce. Ile misek? To zależy ile mamy kotów. Jeżeli w naszym domu jest tylko jeden pupil, to wystarczy po jednej misce na wodę i jedzenie. W przypadku rodzin, gdzie jest więcej niż jeden kot, obowiązkiem jest osobna miska dla każdego. Z początku będzie to problematyczne, by upilnować koty, ale konsekwentnie dostawiając je do swojej miski, w końcu się nauczą, która do kogo należy. Nie należy łączyć misek, ani pozwalać kotom jeść z jednej.

Oprócz tego, że koty nie powinny jeść z jednej miski i tego by była ona myta przed każdym posiłkiem, istotny jest fakt tego, gdzie powinna stać miska dla kota. Należy stawiać ją z daleka od kuwety. Koty nie będą jadły w pobliżu tego gdzie się załatwiają – z resztą tak samo jak w przypadku ludzi. Postawmy to w miejscu, gdzie kot będzie czuł się pewnie i komfortowo, a nic nie będzie przeszkadzało mu w jedzeniu. Ważne jest to, by nie lekceważyć wyboru miski przez pryzmat tego, że może być to cokolwiek.

Miska plastikowa

Miski z tworzywa sztucznego to chyba najczęściej spotykane, chociaż nie zawsze jest to dobry wybór. Są one lekkie, oraz pojemne, co często sprawia, że kot z łatwością może miskę przesunąć, bądź też przewrócić, a to nie należy do przyjemnych. W plastiku łatwo powstają zadrapania, gdzie może gromadzić się zanieczyszczenie, czy też bakterie. Plastik często ma nieprzyjemny zapach, co może kota odrzucać od jedzenia z niej. Jeżeli już się na taką decydujemy, pamiętajmy by ją wyparzyć przed czym podamy kotu posiłek, lub wodę. Miski wykonane z tworzywa są dobrym wyjściem na miskę z wodą, bądź taką, którą zabieramy tylko w podróży, ze względu na to że jest lekka.

Plastikowa miska dla kota – Ranking i cena 2019

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych plastikowy misek dla kota, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane, by zagwarantować wam produkty w najlepszej cenie.

Miska ceramiczna

Miski wykonane z ceramiki, to zdecydowanie miski, które nadają się tylko jako miski stacjonarne. Są ciężkie i kruche, przez co nie są dobrym wyborem, gdy mamy na myśli miskę, którą możemy zabrać w podróż. Są dość twarde, za to ciężkie i z pewnością kot nie przesunie jej z taką łatwością jak miski plastikowej. Dobre do podawania zarówno posiłków suchych, mokrych, jak i wody. Nie zmieniają smaku wody oraz pokarmu i nie zawierają sztucznych substancji, które mogłyby zaszkodzić naszemu pupilowi. Dostępne w różnych rozmiarach, choć te większe mogą okazać się ciut droższe.

Ceramiczna miska dla kota – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najchętniej wybierane ceramiczne miski dla kota, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane, by pozwolić wybrać wam produkty w najlepszej cenie.

Miska metalowa

Uważana za najlepszy wybór. Miski metalowe i stalowe są przede wszystkim wytrzymałe, przez co nie niszczą się. Wyposażone w antypoślizgowy spód, dodatkowo zapewnią jej stabilność i nie będzie jeździła po kafelkach w kuchni. Bardzo łatwo się myje, nadaje się do podawania zarówno pokarmów jak i wody. Zwróćmy uwagę na to, czy jest gładka i nie posiada żadnych odprysków, które mogłyby naszemu kociakowi zaszkodzić. Miski te nie są tak ciężkie jak ceramiczne, ale też nie tak lekkie jak plastikowe, więc jest to balans pomiędzy tymi dwoma alternatywami. Kupując tę miskę kotu, sprawisz, że na pewno będzie zadowolony i z chęcią będzie z niej korzystał.

Metalowa miska dla kota – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najchętniej wybierane metalowe miski dla kota. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany, by zapewnić produkty w najlepszej cenie na rynku.

Rozmiar miski – czy ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Pamiętajmy, że to tak, jakby człowiek jadł z talerza za dużego, bądź za małego – każdy wie, że jest to niezbyt komfortowe. Należy dobrać miskę odpowiednio do tego, jak nasz kot się zachowuje, oraz czy jest duży. Jeżeli to jeszcze mały kociak, zapewnijmy mu mniejszą miskę, z niskimi krawędziami, co ułatwi mu dostanie się do jedzenia, czy też picia. W wypadku kotów dużych, które też jedzą więcej, postarajmy się o miskę dużą.

Specjalne miski na stojakach, są przeznaczone dla kotów starszych i schorowanych. Są one podwieszane na specjalnej nóżce, co pozwala kotu na jedzenie bez konieczności schylania się, a u niektórych osobników na starość jest to już wyczynem.

Znajdziemy też miski dwukomorowe i nie jest to dobry wybór. Nie należy mieszać jedzenia z piciem. Może to prowadzić do tego, że w wodzie będą pływać kawałki jedzenia i stworzy to okazję do powstawania bakterii. Jeżeli mamy taką możliwość, stawiajmy miskę z wodą kawałek od miski z jedzeniem.

Jedzenie i picie jest bardzo ważnym elementem życia kota, więc warto zapewnić mu tego komfort.

Automatyczne poidełka

To specjalne urządzenia, które powstały dla kotów, które mają oporność z piciem. Wielu właścicieli skarży się na tę przypadłość. Ratunkiem jest specjalne poidełko. Powoduje ono, że woda jest cały czas w ruchu. Jej cyrkulacja może zaciekawić kota, a po drugie sprawi, że woda nawet po całym dniu będzie świeża. Przez podłączenie do prądu, bądź baterie, sprawia, że woda przepływa i często tworzy efekt wodospadu. Jest to wyjście nieco droższe niż klasyczne miski, ale sprawdza się bardzo dobrze i zyskuje bardzo dobre opinie.

Automatyczne poidełko dla kota – Ranking i cena 2020

Prezentujemy ranking w którym znajdziecie najczęściej wybierane poidełka dla kotów, który pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Podkładka pod miskę

Częstym wyborem wielu osób jest mata, którą podkłada się pod miskę. Sprawia to, że miska nie przesuwa się podczas jedzenia, w wypadku gdy jest to miska plastikowa, albo taka, która nie posiada antypoślizgowych nóżek wykonanych z gumy. Jeżeli chcemy, by nasz kot jedząc nie rozrzucał jedzenia na podłogę – a zdarza się to często – to taka podkładka będzie jak najbardziej dobrym wyborem. Wykonana z materiału, bądź plastiku, tania i niezawodna.

Podkładka pod miskę dla kota – Ranking i cena 2020

Prezentujemy ranking w którym znajdziecie najczęściej wybierane podkładki pod miskę dla kotów, który pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.