Właściciele kotów często zauważają, że ich pupile piją stosunkowo niewiele wody. Wynika to z faktu, że w naturze tych zwierząt leży czerpanie wilgoci wprost ze spożywanego pokarmu. Właśnie dlatego podstawą diety kota powinna być dobrej jakości mokra karma mięsna. Na rynku roi się od różnych marek i rodzajów, skąd więc wiedzieć, która z nich będzie odpowiednia dla naszego mruczącego pupila? W tym artykule dowiecie się jaka jest najlepsza mokra karma dla kota.

Mokra karma dla kota – jaką kupić?

Zanim wybierzemy, powinniśmy zastanowić się jakie składniki powinna zawierać dobra mokra karma dla kota. Warto zapamiętać, że kot jest obligatoryjnym mięsożercą, co oznacza, że podstawą jego diety jest mięso. Koty czerpią energię z białka i tłuszczy, natomiast obecność węglowodanów i cukrów w ich diecie powinna być znacznie ograniczona. Dlatego powinniśmy unikać karm, w których składzie znajdują się zboża. Ich spożywanie przez kota na dłuższą metę może prowadzić do otyłości, a co gorsza nawet do groźnych chorób nerek i wątroby. Najlepszym wyborem będzie więc mokra karma dla kota bez zbóż, za to z dużą ilością mięsa, wzbogaconego o taurynę i witaminy.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w składzie karmy powinno być dokładnie wyszczególnione jakie mięso się w niej znajduje i jakie są jego proporcje. To samo tyczy się tego, gdy naszym wyborem jest sucha karma dla kota. Unikajmy karm, w których znajdują się “produkty pochodzenia zwierzęcego”, ponieważ pod tą nazwą może kryć się dosłownie wszystko. Nie masz więc żadnej gwarancji, że Twój kot przyswaja wszystkie niezbędne składniki. W diecie kota nie powinny także królować podroby ani zbyt chude mięso. Dlatego karmy podrobowe oraz tak zwane “filetówki” traktujmy raczej jako urozmaicenie diety niż jej główny element.

Sprawdź także: ranking ubranek dla kota!

Mokra karma dla kota – opinie

Mokra karma rekomendowana jest przez większość zoodietetyków oraz tych lekarzy weterynarii, którzy na bieżąco z tematem żywienia zwierząt towarzyszących. Także społeczności skupione wokół miłośników kotów rekomendują zastąpienie suchej karmy, mokrym pożywieniem dobrej jakości. Fundacje i domy tymczasowe coraz częściej zaznaczają, że będą wydawać koty do adopcji tylko tym nowym właścicielom, którzy zadbają o ich prawidłowe żywienie. Dlatego warto zainteresować się tematem żywienia naszych mruczących pupili.

Mokra karma dla kota to podstawa diety, więc należy przyłożyć dużą wagę, by wybrać najlepszą dla naszego pupila.

Mokra karma dla kota juniora

Układ pokarmowy i organizm małych kotów różni się znacznie od organizmów dorosłych osobników. Dlatego ich żywienie także powinno przebiegać na nieco innych zasadach, chociaż główne reguły pozostają niezmienne. Małe koty to wciąż koty, dlatego powinny od pierwszych miesięcy życia żywić się dobrej jakości mokrą, mięsną karmą bez zbóż.

Behawioryści i zoodietetycy rekomendują karmienie kota w sposób najbliższy naturalnemu, co wymaga podawania mu 5 – 7 małych porcji jedzenia w ciągu dnia. Na opakowaniu większości karm zamieszczona jest sugerowana dzienna porcja pokarmu w stosunku do wagi danego osobnika. Nie należy jej przekraczać, jeżeli nie chcemy dopuścić do nadwagi. Małe koty stanowią wyjątek w tej regule.

Powinniśmy bowiem karmić tyle razy, ile razy się tego domagają. Organizm małego kota rośnie w szybkim tempie, dlatego potrzebuje on większej ilości kalorii niż jego dorośli kuzyni. Jaka jest więc najlepsza mokra karma dla małego kota? Odpowiedź jest prosta — taka, która zawiera dużą ilość mięsa. Kilku producentów proponuje nam karmy z linii “junior” przeznaczone docelowo dla maluchów. Różnią się one liczbą kalorii, która jest wyższa oraz zazwyczaj… ceną. Jeżeli znajdziemy dobrą mokrą karmę przeznaczoną dla dorosłych kotów, możemy z powodzeniem podawać ją także maluchom.

Dowiedz się także tego, jaka jest najlepsza kuweta dla kota!

Mokra karma dla młodego kota – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze mokre karmy dla młodych kotów. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Mokra karma dla kota po sterylizacji

Mit o tym, że koty po sterylizacji tyją, żyje tylko i wyłącznie dzięki temu, że większość producentów tak zwanych karm dla kastratów proponuje nam wysokokaloryczne i wypchane zbożami puszki. Wysterylizowany kot powinien mieć dokładnie taką samą dietę, do jakiej przyzwyczaił się przed zabiegiem. Nagła zmiana nawyków żywieniowych może odbić się negatywnie na zdrowiu naszego pupila. Dlatego pamiętajmy, że najlepsza mokra karma dla kota wysterylizowanego, to po prostu dobra mokra karma dla kota.

Mokra karma dla kota po sterylizacji – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najlepsze mokre karmy dla kotów po sterylizacji. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Najlepsze mokre karmy dla kota

W naszym rankingu znajdziecie pięć najlepszych składowo i dostępnych w naszym kraju mokrych karm dla kota. Jaka jest najlepsza mokra karma dla kota?

  • Wild Freedom – dobrze zbilansowana mokra, bezzbożowa karma dla kotów z wysoką zawartością mięsa. Dostępna w różnych smakach, zarówno mięsnych, jak i rybnych.
  • Granata Pet – doskonałej jakości mokra karma dla kotów, która została wzbogacona o zawierające wiele właściwości zdrowotnych pestki granatu.
  • Feringa Menu – doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają dobrej jakości mokrej karmy w przystępnej cenie. Dostępna jest w wielu wariantach smakowych, w postaci saszetek, puszek oraz pasztecików.
  • Catz Finefood – dobrze zbilansowana bogata mokra karma. Dostępna w rozsądnej cenie i wielu wariantach smakowych.
  • Catz Finefood Purr – doskonałej jakości monobiałkowa mokra karma z dużą ilością mięsa. Idealna dla alergików, starszych kotów oraz tych o wrażliwym układzie pokarmowym. To karma najwyższej jakości, w której repertuarze znajdują się takie smaki jak owca, kangur czy łosoś.

-> Sprawdź ranking przysmaków dla kota!

Mokra karma dla kota – Ranking i cena 2020

Wiedząc już czym charakteryzuje się dobra mokra karma dla kota, warto wybrać najlepszą dla naszego kota. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie dobre mokre karmy dla kota. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Incoming search terms:
  • https://ezwierzyniec pl/mokra-karma-dla-kota/