Każdy właściciel kota wie, że ten moment kot kocha, albo nienawidzi. Konkretnie chodzi o obcinanie pazurków naszemu pupilowi. W sytuacji, gdy nasz kot nie wychodzi z domu, czy też mieszkania, jest to obowiązkowe, by dbać również o jego pazury. Jakie nożyczki do pazurków kupić? W artykule postaramy się wyjaśnić wam kilka kluczowych kwestii z tym związanych i wybrać najlepszy obcinacz do pazurów dla kota.

Obcinanie pazurów kotom – po co?

W naturalnym środowisku, koty same „dbają” o swoje pazurki. Poprzez bieganie po twardych powierzchniach, wdrapywanie się na drzewa i polowanie ścierają nadmiar starych łusek, które zakrywają nowy, bardzo ostry pazur. Drapanie kota jest związane także z zostawianiem przez niego zapachu, czyli zaznaczaniem terytorium.

Bardzo istotne jest to, by przyzwyczaić kota do obcinania pazurków już od najmłodszych lat. Jeżeli zaczniemy to odpowiednio wcześnie, będzie to dla kota swego rodzaju rutyna, co zaoszczędzi kotu i nam problemów. Jeżeli zrobimy to zbyt późno, lub zaniedbamy proces obcinania pazurków, może dojść do sytuacji, kiedy sobie z tym nie poradzimy i będziemy musieli udać się do weterynarza i poprosić go o pomoc.

Regularne obcinanie pazurków u naszego pupila sprawi, że nie będzie on drapał mebli. Wiele kotów, mimo tego, że posiada drapak, to i tak woli pielęgnować swoje pazury na naszych meblach, co nie do końca może podobać się właścicielowi.

Czy warto usuwać kotom pazury?

Wiele osób zastanawia się nad usuwaniem pazurów swoim pupilom, jak robią to właściciele kotów na zachodzie, by na stałe uniknąć drapania mebli i innych rzeczy. Jest to uznane za niedopuszczalne i podpada to pod znęcanie się nad zwierzętami, co jest niedopuszczalne. Nie powinno się tego robić, wszyscy weterynarze, jak i miłośnicy kotów są temu przeciwni. Jeżeli decydujesz się nad opiekę nad kotem, to warto poświęcić kilkanaście minut i w humanitarny sposób pielęgnować swojego pupila.

Jakie nożyczki do pazurków kupić?

Rodzajów takich akcesoriów jest wiele, ale najpopularniejsze z nich to klasyczne nożyczki, bądź obcążki. Obydwie formy są dla kota odpowiednie i przy minimalnej wprawie, nie zrobimy kotu krzywdy. Warto kupić nożyczki wykonane z dobrej jakości stali, które będą odpowiednio ostre, by zaoszczędzić sobie i przede wszystkim naszemu pupilowi nerwów – bo niestety dla wielu mruczków ten zabieg jest nie do końca przyjemny.

Jak obciąć kotu pazury?

No właśnie, jak się do tego zabrać? Jest to dla wielu właścicieli stresująca sytuacja, bo martwią się o kota i to, że zrobią coś nie tak, ale nie ma się czego bać. Warto zabrać się do tego w miejscu, gdzie kot czuje się komfortowo, na przykład długo tam przebywa, lub śpi, na przykład tam gdzie ma miejsce jego legowisko.

Warto kota przyzwyczaić do dotyku, a konkretnie do tego, by dał dotknąć swoje łapki. Wiele kotów, które jest tego nie nauczone od razu chowa łapkę i się płoszy. Warto wziąć kota na kolana i uspokoić, by poczuł się komfortowo, a nawet troszkę przysnął. Przy naciśnięciu łapy, pazurki wysuwają się i zauważymy na pewno biały pazur i ciemniejszy jego fragment, bliżej łapy. Jest to element, który już jest ukrwiony – podobnie jak u człowieka. Nie możemy dopuścić, by przeciąć tam pazur, ponieważ będzie to dla kota bardzo bolesne i na pewno go do tego zniechęci. Sam pazur powinien być obcinany lekko pod kątem, co da efekt jego lekkiego złamania.

Nożyczki do pazurów dla kota – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy już z czym wiąże się sztuka obcinania pazurów, pora wybrać najlepsze obcążki do obcinania pazurów. Nie jest to rzecz droga, a pozwoli na uniknięcie drapania przez kota naszych mebli, jak i sam kot będzie czuł się bardziej komfortowo. Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych nożyczek do pazurów dla kota, pochodzące z serwisu Nokaut, które jest na bieżąco aktualizowane.

Incoming search terms:
  • https://ezwierzyniec pl/obcinacz-do-pazurow-dla-kota/