Zarówno koty wychodzące na zewnątrz, jak i te przebywające w tylko w mieszkaniu często posiadają obrożę. Jest to nie tylko walor estetyczny i dodający mruczkowi uroku, ale potrzebny gadżet, by wyjść ze swoim pupilem na spacer. Wiele osób zastanawia się jaką obrożę dla kota wybrać? Prezentujemy artykuł, w którym znajdziecie ciekawe informacje, które z pewnością pomogą Wam zdecydować się jaka będzie najlepsza obroża dla kota.

Obroża dla kota – czy jest potrzebna?

Dla wielu obroża dla kota, będzie miała takie samo zastosowania jak obroża dla psa. Bez wątpienia, coraz więcej osób lubi wyprowadzać swoje koty na spacer i jest to jak najbardziej dobry wybór. Forma aktywności i rozrywki dla kota jest potrzebna równie co u psa.

Druga grupa osób, to grupa, która po prostu kupuje kotu obrożę dla ozdoby. Nie ma co ukrywać, że koty wyglądają w nich po prostu świetnie, a producenci akcesoriów dla zwierząt wychodzą z pomocną dłonią i tworzą coraz to ciekawsze i produkty. Oczywiście należy wspomnieć też o obrożach feromonowych, które działają terapeutycznie na koty wrażliwych i nerwowych.

Jaką obrożę dla kota wybrać?

To pytanie, które zadaje sobie większość osób i nie ma się co dziwić, bo produktów jest cała gama. Po pierwsze, jeżeli posiadamy smycz i szelki dla kota, to obroża powinna być dopasowana do niej, czyli posiadać albo odpowiedni karabińczyk, albo inne jej mocowanie. Bardzo istotny jest rozmiar obroży. Nie może być ona za mała, ani za duża. Jeżeli będzie zbyt luźna, to kot po prostu się z niej wyślizgnie, a na spacerze napędzi nam to niemało strachu, tak samo jak naszemu pupilowi. Zbyt ciasna z kolei będzie dla kota niezbyt komfortowa i może się jej opierać i próbować ją ściągnąć, co może być groźne dla jego zdrowia, bądź życia.

Obroża to nie tylko ozdoba i akcent kolorystyczny, ale informacja o tym, że kot posiada właściciela.

Jak przyzwyczaić kota do obroży?

Musimy liczyć się z tym, że kot nie zaakceptuje obroży. Nie wolno wtedy na siłę próbować mu jej zakładać. Jeżeli już się na obrożę decydujemy, to powinniśmy robić to stopniowo, a przede wszystkim jak najwcześniej. Jeżeli pupil założy obrożę nagradzajmy go, a zachęci go to do jej noszenia. Jeżeli kot założy samą obrożę, to warto sprawdzić jak zareaguje na dodatki takie jak dzwoneczek i zawieszka.

Obroża feromonowa

Jeżeli nasz kot ma problemy ze stresem, co spowodowane może być licznymi zmianami miejsca pobytu, podróżami, czy innymi losowymi sytuacjami, warto zaopatrzyć się w obrożę feromonową. Zawarte w niej feromony, działają na kota wyciszająco i uspokajająco. Jest to produkt godny polecenia, bo w wielu przypadkach spisuje się dobrze i co najważniejsze nie otumania, ani nie ogłupia kota, tylko działa terapeutycznie.

Obroża feromonowa dla kota – Ranking i cena 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych obroży feromonowych dla kotów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Obroże klasyczne i ozdobne

To najczęściej wybierany rodzaj obroży, z powodu o jakim wcześniej wspomnieliśmy, czyli dodanie pupilowi dodatkowego uroku, oraz możliwość wyjścia z nim na spacer. Warto zapoznać się z produktem jaki kupujemy, a konkretnie jego materiałem. Nie może być zbyt sztywny, powinien być lekko elastyczny. Jak wiemy, koty lubią wchodzić w nawet najmniejsze zakamarki, a sztywna obroża mogłaby być dla niego groźna. Jeżeli wyprowadzamy naszego kota na spacer, warto rozważyć także szelki.

Znajdziemy tutaj przeróżne propozycje. Wiele z nich zawiera gadżety i dodatki. Może to być dzwoneczek, mała ozdobna zawieszka, czy też obroża będąca adresówką. Obroża adresówka to bardzo ciekawa i przydatna rzecz. W obroży możemy umieścić na wszelki wypadek dane kota i kontakt do właściciela. W przypadku zaginięcia kota, osoba, która go znajdzie będzie miała ułatwione zadanie i zwiększy szanse powrotu naszego pupila do nas.

Obroża dla kota – Ranking i cena 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych obroży dla kotów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Incoming search terms:
  • https://ezwierzyniec pl/obroza-dla-kota/