Wybór odpowiedniej obroży dla naszego pupila często jest dla właściciela olbrzymim problemem. Producenci oferują wiele różnych rodzajów tego elementu psiej wyprawki i ciężko jest się do końca na coś zdecydować. Jaką obrożę dla psa kupić? W tekście zawarliśmy najpotrzebniejsze porady, oraz rodzaje obroży, by pomóc wybrać wam najlepszą obrożę dla psa.

Obroża dla psa – jaką kupić?

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, jak wykonane są tego typu produkty, oraz jakie rodzaje możemy znaleźć na rynku. Wiele osób dopasowuję smycz dla psa do obroży i jest to bardzo dobry wybór. Duże znaczenie odgrywa tutaj wielkość psa, oraz jego zachowanie. Oczywiste jest, że nie kupimy obroży wykonanej z dość słabego tworzywa dla psa dużego, oraz silnego.

Materiały

Jest to chyba kluczowa sprawa, bo przede wszystkim on decyduje o tym, jaki charakter będzie pełniła nasza obroża. Jednym z częstych wyborów jest obroża skórzana – bardzo wytrzymała, lecz należy zwrócić uwagę na jakość i wykonanie skóry. Dobrą alternatywą, nieco tańszą jest obroża parciana. Należy ją często czyścić i dbać o to, by nie nasiąkała wodą. Obroże metalowe są wybierane ze względu na to, że nie wymagają czyszczenia, oraz nie odciskają się na sierści, dla małych psów mogą być niestety bolesne i za ciężkie.

Rodzaj zapięcia obroży

To parametr, który decyduje o bezpieczeństwie naszego pupila. Spotkamy różnego rodzaju zapięcia, a nawet obroże półzaciskowe. Warto zwrócić uwagę na to, czy zapięcie jest dobrej jakości i czy na pewno wytrzyma spacer z naszym psem. Jeżeli nasz pupil potrafi mocno szarpnąć, to należy upewnić się czy jest ono wystarczająco trwałe.

Długość i szerokość obroży

Producenci zazwyczaj podają na opakowaniu rozmiar, a do niego załączona jest specjalna tabliczka z tym, co on oznacza. Bez problemu będziemy mogli wybrać odpowiedni rozmiar dla naszego czworonoga. Najistotniejsze jest to, by obroża nie była za mała, ani za duża. Nie może ona być zbyt luźna, gdyż piesek może wyjąć z niej głowę. Z kolei za ciasna obroża, może być niewygodna, a nawet niebezpieczna dla naszego pupila.

Należy pamiętać, by odpowiednio dobrać rozmiar obroży i umiejętnie ją założyć, by zapewnić naszemu pupilowi jak największy komfort i bezpieczeństwo.

Jak przyzwyczaić psa do obroży?

Przede wszystkim, warto to robić od najmłodszych lat, tak samo jak w przypadku przyzwyczajania psa do smyczy. Psu powinno kojarzyć się to z czymś dobrym, a nie z karą. Na początku warto zacząć zakładać pupilowi obrożę w domu, przed wyjściem na spacer, bądź też podczas dnia, by się z nią obył. Częstym sposobem jest podawanie psu smakołyków, podczas zakładania obroży – wtedy kojarzy się mu to z nagrodą i czymś pozytywnym.

Obroża skórzana

Wybór obroży skórzanej jest bardzo często i praktyczny. Jest to materiał, który jest trwały i spisze się doskonale dla każdego psa, czy to większego czy mniejszego. Skóra jest trwała i bardzo wytrzymała. Należy zwrócić uwagę na jakoś wyrobu, oraz szwy. Na bieżąco podczas użytkowania obroży należy kontrolować, czy nie posiada żadnych uszkodzeń i wad, wtedy niezwłocznie należy ją wymienić.

Obroża skórzana dla psa – Ranking i cen 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych obroży skórzanych, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Obroża półzaciskowa

Ten rodzaj obroży, jest bardzo praktyczny i popularny ze względu na wygodę użytkowania dla psa jak i spokój dla właściciela. Cała budowa takiej obroży, to nic innego jak ruchomy obwód, który dodatkowo posiada regulowany pasek, oraz zacisk. Zakładamy ją psu przez głowę. Jest ona luźna, a w momencie, gdy pies mocniej pociągnie, odpowiednio ona się zaciska.

Obroża półzaciskowa dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych obroży półzaciskowych, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Kolczatka

Jest to dosyć sporny temat, bo niektórzy uważają ją za zbyteczną, a drudzy nie wyobrażają sobie swojego psa bez takiego rodzaju obroży. Nie mają one regulacji, dlatego trzeba dobrze dobrać rozmiar. Jest to zdecydowanie obroża skierowana do treningów, lub osób, które ze swoimi pupilami wykonują aktywność fizyczną, na przykład biegają.

Kolczatka dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych kolczatek dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Obroża LED

Jest to rodzaj obroży, która posiada na pasku kolorowe, świecące LEDy. Jest to świetny wybór dla osób wychodzących ze swoimi pupilami na spacer wieczorową porą, bez smyczy. Wiele osób, które korzysta z wybiegów dla psów ma takie obroże, by późną porą pies był widoczny i można go było odróżnić od innych.

Obroża LED dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych obroży LED, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Incoming search terms:
  • https://ezwierzyniec pl/obroza-dla-psa/