Pies jest ulubionym zwierzakiem domowym, traktowanym przez ludzi jak przyjaciel rodziny, ale czworonożny pupil to nie tylko radość i zabawne spacery. Ciągła opieka jaką jest obroża przeciwpchelna, której potrzebuje zarówno miniaturowy szpic, jak i ogromny angielski mastif to obowiązkowa pozycja w naszej wyprawce dla psa. Jaką obrożę przeciw pchłom i kleszczom dla psa kupić? W tym artykule dowiesz się jak jest najlepsza obroża przeciwpchelna dla psa.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa – czy jest potrzebna?

Pchły, kleszcze i inne pasożyty stanowią realne zagrożenie dla zdrowia psa, a także jego właściciela. Powodują dyskomfort i mogą stać się przyczyną zachorowania na niebezpieczne infekcje. Substancje uwalniane przez ugryzienia pasożytów mogą powodować reakcję alergiczną. Długotrwałe pasożytowanie pcheł prowadzi do wypadania sierści, infekcje skórne, przeszkadza zwierzakowi w funkcjonowaniu. Ponadto pchły są nosicielami robaków, które pasożytują w jelitach psów i uwalniają substancje toksyczne. Na szczęście istnieje dziś wiele środków odstraszających owady. Jednym z nich jest obroża przeciw pchłom kleszczom dla psa.

-> Dowiedz się jaki szampon dla psa kupić!

Jak działa obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa?

Obroża przechwpchelna dla psa to taśma wykonana z elastycznego, ale trwałego materiału o mikroporowatej strukturze. W procesie produkcji taśma jest impregnowana substancjami czynnymi, określony fragment jest odcinany, uzupełniany utrwalaczem i hermetycznie pakowany. Szczelne opakowanie jest bardzo ważnym wymogiem. Obroża dla psa przeciw pchłom kleszczom zaczyna działać od momentu otwarcia torby. Produkt jest zakładany na szyję psa, ale wydzielane przez niego substancje czynne są stopniowo rozprowadzane po całym ciele. Ze względu na mikropory w taśmie polimerowej proces ten jest dość długi.

Składniki zawarte w obroży przechwpchelnej dla psa służą do niszczenia i / lub odstraszania pasożytów wysysających krew i / lub zakłócania rozwoju larw. Substancje czynne mogą być różne, w zależności od nich określa się działanie obroży (owadobójczy, roztoczobójczy, jajobójczy lub repelent). Nie można oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Wysoki stopień ochrony osiąga się w ciągu kilku dni.

Obroża przeciwpchelna dla psa – rodzaje

W rzeczywistości obroże mogą działać nie tylko na pchły, ale także na wszy, kleszcze i inne zewnętrzne pasożyty. Wszystkie istniejące obroże przechwpchelne dla psów można podzielić na 3 duże kategorie: anihilujące, odstraszające, ultradźwiękowe.

Owadobójcze (niszczące)

Ten typ obroży przechwpchelnej jest najbardziej skuteczny, ponieważ ich działanie ma na celu zniszczenie pasożytów. Substancje czynne zabijają dorosłe osobniki i mogą zakłócać wzrost larw. Czas trwania środka zależy od jego rodzaju i zwykle wynosi 2-6 miesięcy. Aby zachować skuteczność, obroża nie powinna być usuwana z szyi zwierzęcia, z wyjątkiem przypadków, w których zwierzę wymaga kąpieli.

najlepsza obroża przeciw pchłom dla psa

Odstraszacz (repelent)

Zadaniem tej obroży przeciw pchłom kleszczom dla psa jest odstraszanie pcheł i innych owadów ssących krew. Głównymi substancjami czynnymi są zwykle olejki eteryczne i ekstrakty. Mają wyższy profil bezpieczeństwa, ale ich skuteczność jest niższa niż w przypadku środków owadobójczych. Z reguły bio obroże są stosowane w połączeniu z innymi, bardziej skutecznymi środkami. Większość obroży jest uniwersalna: są odpowiednie zarówno dla dorosłych psów, jak i szczeniąt. Niektórzy producenci opracowują obroże przeciwpchelne dla szczeniaka, dla psów małych i dużych ras. Zwykle stosowanie obroży dowolnego typu nie jest zalecane dla szczeniąt w wieku do 2 miesięcy.

Ultradźwiękowa obroża przeciwpchelna dla psa

Teoretycznie wytwarzają dźwięki o wysokiej częstotliwości, które odpychają pasożyty. To ciekawa pozycja, która przede wszystkim nie zawiera żadnych chemicznych preparatów. Stąd może być ona najbardziej bezpieczna dla sierści naszego psiaka.

Jakie substancje zawarte są w obroży przeciw pchłom i kleszczom dla psa?

Zazwyczaj spektrum pasożytów, na które działa obroża jest wskazane na opakowaniu. Skuteczne działanie polega na zniszczeniu pasożyta. Akarycydy zabijają kleszcze, insektycydy niszczą owady. Insektoakarycydy zarówno te, jak i inne. Inhibitory syntezy chityny mają działanie na jaja i są larwobójcze. Są to substancje, które zakłócają proces składania jaj u owadów. Substancje takie są istotne, jeśli zwierzę jest zarażone pchłami, wszami lub kleszczami, ponieważ jaja są trudniejsze do zniszczenia niż osobniki dorosłe. Repelenty to substancje, których zapach odstrasza. Mogą być naturalne lub syntetyczne. Obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psa są wieloskładnikowe często zawierają środki owadobójcze, jajobójcze i repelenty.

ZOBACZ TAKŻE INNE RANKINGI:
-> Przysmaki dla psa
-> Sucha karma dla psa

Obroża przeciw pchłom i kleszczom – zalety

Obroża przeciwpchelna dla psa jest niezawodną barierą przed wysysającymi krew owadami i kleszczami. Takie narzędzie ma wiele zalet:

  • Łatwość użycia
  • Różnorodność modeli (w celu ustalenia odpowiedniej obroży w każdym przypadku)
  • Wysoki profil bezpieczeństwa (obroża jest bezpiecznie przymocowana, aby zmniejszyć ryzyko jej usunięcia, lizania chemikaliów)
  • Długi czas trwania działania
  • Przystępna cena.

Zasady noszenia obroży przeciw pchłom kleszczom dla psa

Obroża powinna być założona tak, aby między nią szyją psa była przerwa 1-1,5 cm (palec średniej grubości), nie powinna zwisać ani przylegać zbyt ciasno. Każdy rodzaj obroży jest wybierany dla danego psa. Jednocześnie brane są pod uwagę jego masa, rozmiar szyi i wskaźniki zdrowotne. Obroża przeciwpchelna dla szczeniaka różni się tylko wielkością. Obroża musi zostać wymieniona na nową natychmiast po zakończeniu czasu użytkowania. Zazwyczaj takie produkty powinny być użytkowane nie dłużej niż 4-6 miesięcy, ale konkretny okres jest zawsze wskazany w instrukcji.

-> Sprawdź jaką budę dla psa kupić!

Obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psa – przykłady

Obroża owadobójcza w postaci taśmy polimerowej może mieć długość 80 cm (dla dużych psów), 50 cm (dla średnich psów) i 35 cm (dla małych psów). Obroża zawiera fipronil i diflubenzuron. Regulator wzrostu owadów (diflubenzuron) hamuje wzrost tkanek powłokowych pasożytów, zakłóca rozwój larw w jajach oraz uniemożliwia pełny rozwój poczwarek. Fipronil jest środkiem owadobójczym. Nie jest wchłaniany do krążenia ogólnego. Jego nagromadzenie występuje w naskórku, mieszku włosowym i gruczołach łojowych. Wraz z wydzielaniem gruczołów łojowych substancje rozprowadzane są po powierzchni skóry i zapewniają długi efekt ochronny. Obroża może być używana do 4 miesięcy. Nie zaleca się stosowania obroży przeciwpchelnej dla szczeniąt w wieku poniżej 2 miesięcy, zwierząt chorych i osłabionych.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa może zawierać naturalne składniki: olejki eteryczne z przepękli ogórkowatej, palczatki szczetnej, eukaliptusa, drzewa herbacianego, lawendy. Gromadzą się również na naskórku, mieszkach włosowych i gruczołach łojowych organizmu zwierzęcia i zapewniają efekt odstraszający. Obroża zapewnia ochronę do 3 miesięcy przed pchłami i innymi owadami oraz do 5 tygodni przed kleszczami.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa – Ranking i cena 2020

Wiedząc już czym jest obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psa oraz jak się ją stosuje pora wybrać odpowiednią dla naszego psa. Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie polecane obroże przeciwpchelne dla psa. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.