Dobra dieta to najlepszy prezent, jaki możemy przekazać naszemu podopiecznemu. Właśnie ze względu na to opiekunowie kotów coraz częściej przysmaki dla kota, które będą nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Obecnie na rynku znajduje się wiele przysmaków, które są nie tylko wyjątkowo pyszne, ale także oparte na naturalnych składnikach. Podpowiadamy jakie przysmaki dla kota wybrać.

Przysmaki dla kota

Rolą przysmaków jest przede wszystkim zapewnianie naszym podopiecznym radości z jedzenia i urozmaicanie ich diety. Nie są jednak jedyne funkcje tego typu pożywienia. Hodowcy i behawioryści rekomendują przysmaki dla kota ze względu na fakt, że pomagają one w adaptacji w nowym miejscu, mogą pomóc w złagodzeniu stresu oraz znacznie ułatwiają nam proces wychowania domowego pieszczocha.

Istnieje utarte przekonanie, że koty, w odróżnieniu od psów, nie uczą się sztuczek i jest bardzo trudno odwieść je od niepożądanych zachowań. Ma to przełożenie na rzeczywistość – koty faktycznie funkcjonują na innych zasadach niż psy a ich współistnienie z człowiekiem nie opiera się na podobnym poziomie adaptacji. Jednym słowem – koty na ogół nie kojarzą naszej złości ze swoim przewinieniem. Właśnie dlatego karanie ich zwykle nie ma sensu, lepiej skupić się na wzmacnianiu pozytywnych bodźców. Tutaj właśnie wzrasta rola tak zwanych smaczków.

Najlepsze przysmaki dla kota to przede wszystkim takie, które smakują naszemu przyjacielowi. Mając je zawsze przy sobie możemy wzmacniać pożądane zachowania, urozmaicać zabawę i budować więź z kotem. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby miały one jak najlepszy skład i doskonale smakowały. Można kupić także zabawki dla kota, które posiadają specjalne otwory, w które wkładamy przysmaki. Zadaniem kota jest ich wyciągnięcie. To dodatkowa mobilizacja do zabawy naszego pupila.

Najlepsze przysmaki dla kota

Pomimo tego, że przysmaki dla kota nie stanowią podstawy diety i są podawane okazyjnie, warto dbać o to, aby miały dobry skład. Bardzo często smaczki są przez producentów okraszane zbędnymi dodatkami takimi jak słaboprzyswajalne zboża, tłuszcze roślinne, sztuczne barwniki czy wzmacniacze smaku. Tymczasem koty, jako obligatoryjni mięsożercy potrzebują jedynie dobrze przyswajalnego mięsa podawanego w różnych formach i rodzajach.

jakie smakołyki dla kota kupić

Na co więc zwrócić uwagę przed zakupem przysmaków dla naszego kota? Przede wszystkim czytajmy składy i pilnujmy, aby na pierwszym miejscu znajdowało się mięso i składniki pochodzenia zwierzęcego. Powinniśmy być szczególnie wyczuleni na obecność takich dodatków i zapychaczy jak zboża, ryż czy skrobia ziemniaczana. Podobnie jak w przypadku ‘ludzkich” smakołyków ważne także, aby skład nie był zbyt długi i bogaty w różnego rodzaju oznaczenia chemiczne. Kwestia składników analitycznych także powinna przyciągnąć naszą uwagę – w dobrych przysmakach około siedemdziesięciu procent powinny stanowić białka i tłuszcze. Mamy wówczas pewność, że wybierany przez nas produkt nie jest bogaty w niepotrzebne i tuczące węglowodany. Przysmaki dla kociąt i dorosłych kotów powinny być smaczne i zdrowe, dlatego warto mieć w pogotowiu wymienione wyżej wskazówki.

-> Sprawdź także jaki transporter dla kota kupić!

Naturalne przysmaki dla kota

Każdy opiekun marzy o tym, aby jego kot był zdrowy i sprawny. Właśnie dlatego podczas doboru odpowiednich przysmaków powinniśmy zwrócić uwagę na wymienione wyżej kryteria. Aby urozmaicić codzienny jadłospis naszego kota, wprowadźmy do jego diety najlepsze przysmaki dla kota. Poniżej znajdziecie kilka przykładów tych, które zasługują Waszą uwagę.

  • Cosma Snackies – przysmaki od Cosmy to nieustający hit, który kociarze cenią sobie od wielu lat. Co wyróżnia te niepozorne ukryte w tubach kwadraciki? Przede wszystkim mamy tu do czynienia ze stuprocentowym mięsem, które dzięki specjalnym procesom suszenia zostało przygotowane w formie chrupiących i lekkich smaczków. Przysmaki dostępne są w kilku wariantach smakowych, dlatego łatwo wybrać te, które zasmakują naszym czworonogom najbardziej.
  • Catz Finefood Meatz – przysmaki dla kota od niemieckiej marki Catz Finefood zostały wykonane w postaci pasków suszonego mięsa, które wyjątkowo smakują domowym mruczkom. Mamy do wyboru aż cztery smaki: kurczak, cielęcina, kaczka i jeleń. Z tego względu możemy dopasować ulubiony przysmak nawet do najbardziej wybrednego kociego konsumenta.
  • True Hemp – to zdecydowanie ciekawa propozycja, ponieważ przysmaki True Hemp zostały wykonane na bazie… konopi. Nie mamy się jednak czego obawiać, rośliny te nie mają żadnego działania psychotycznego. Wpływają za to pozytywnie na zdrowie i samopoczucie naszych kotów. Dobry i krótki skład oraz duża różnorodność smaków to zdecydowane zalety tych smaczków
  • Orijen Treat – Orijen to marka, która szczyci się doskonałymi składami swoich karm. Nic więc dziwnego, że przysmaki dla kota spod ich igły to także prawdziwy hit. Ogromna przewaga mięsa oraz duża różnorodność fragmentów różnych zwierząt to największe zalety tej propozycji.
  • Naturea – przysmaki do kociąt i dorosłych kotów od marki Naturea są  i wyposażone w bogaty smak i aromat. Cechują się doskonałym składem oraz niewielką formą. Malutkie mięsne kwadraciki z pewnością zawrócą w głowie nawet najbardziej wybrednym kocim smakoszom. Dodatkową zaletą jest różnorodność smaków.

Jakie przysmaki dla kota kupić?

To pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli i niestety nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę to jak wygląda skład danego produktu i jak będzie on przekładał się na stan i zdrowie naszego kota. To powinien być priorytet. Warto obserwować to jak kot reaguje na podawany przez nas pokarm, tak jak jest to w przypadku suchej karmy dla kota jak i mokrej karmy dla kota.

Jeżeli kotu przysmaki nie smakują, to nie podawajmy ich natarczywie i na siłę. Zwierzak jeżeli będzie chciał to sam się do nich przekona. Wiemy dobrze jak koty są wybredne i bądźmy gotowi na próbę nawet kilku różnych przysmaków.

Przysmaki dla kota – Ranking i cena 2020

Wiedząc już jakie są najlepsze przysmaki dla kota oraz czym kierować się przy ich wyborze, pora wybrać produkt dla naszego pupila. Przedstawiamy zestawienie, w którym znajdziecie polecane przysmaki dla kota. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.