Każdy właściciel kota, bez względu czy tego chce, staje przed kupnem transportera. Jest to w wyprawce dla kota pozycja bardzo ważna, chociażby ze względu na podróż w samochodzie, lub wizytę u weterynarza. Obecnie na rynku znajdziemy masę różnych transporterów. Jaki transporter dla kota wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób widząc jaki natłok przeróżnych produktów widnieje w sklepach zoologicznych. W tym artykule przedstawimy pokrótce czym się kierować, by wybrać odpowiedni transporter kota.

Czy transporter dla kota jest potrzebny?

Wielu właścicieli kotów zadaje sobie to pytanie. Jest on obowiązkowy, nawet przy krótkich podróżach. Dlaczego? Jest to najbezpieczniejsza forma w jakiej możemy przewozić naszego kota zarówno dla samego zwierzęcia, jak i właściciela. Solidny transporter jest gwarancją na to, że kot nie wymknie się i nie ucieknie w panice. Jest to równie istotne jak dobra kuweta dla kota. Warto od razu zaznaczyć, że nawet w podróży samochodem, kot musi przebywać zamknięty w transporterze. Unikniemy wtedy gwałtownych ruchów kota, który może wskoczyć nam pod pedały i doprowadzić do poważnego wypadku komunikacyjnego.

Jaki transporter dla kota kupić?

Tutaj zwrócić uwagę trzeba na kilka kluczowych kwestii. Nie każdy rodzaj transportera nadaje się dla naszego pupila i jest to bardzo indywidualny wybór. Dobierzmy transporter odpowiednio do zachowania oraz rozmiaru naszego pupila, by zapewnić mu jak największy komfort.

Rozmiar transportera

To kluczowa kwestia. Transporter nie może być za mały. Kot nie dość, że będzie przytłoczony samym przebywaniem w kontenerze, a jeżeli będzie on za mały to kot może czuć się jeszcze gorzej. W drugą stronę raczej działa to na korzyść. Jeżeli będzie na tyle dużo miejsca, możemy wrzucić nawet coś miękkiego, co umili kotu czas przebywania w transporterze.

Na rynku znajdują się transportery oznaczane rozmiarem od 1 do 3. Rozmiar 1, to zdecydowanie przeznaczenie dla kotów mniejszych, można powiedzieć, że do 5kg. Rozmiar większy, czyli 2, to koty duże, takie jak norweskie leśne, oraz syberyjskie. Każdy wymiar tego transportera jest większy, by kot po prostu się w nim zmieścił. Rozmiar ostatni, czyli 3, to największe możliwe kontenery. Są one stworzone dla osób, które przewożą dwa koty, lub dla hodowców.

Drzwiczki, oraz klapy

Zwróćmy uwagę, by drzwiczki były zamykane i dosyć solidnie. Wiemy jak przebiegłe potrafią być koty, albo po prostu w ataku paniki potrafią otworzyć takie drzwiczki bez problemu i uciec z klatki.
Klapa od góry, albo po prostu drzwiczki zamontowane również na górze transportera sprawią, że naszego kota będzie łatwiej do niego włożyć, gdyby stawiał opór, a w większości przypadków tak jest.

Akcesoria do transporterów

To kwestie stricte wygody, chociaż po części też bezpieczeństwa. Można znaleźć specjalne miski, które zamontujemy do kratki na drzwiach, by nasz pupil w podróży mógł się napić. Kolejnym ułatwieniem będą paski, które pozwolą nam przenosić transporter jako torbę, ale odciążą również rączkę, która w wypadku kota o większej masie, mogłaby się urwać. Warto kupić poduszkę, lub kocyk i wrzucić ją, albo wysłać transporter. Nasz kot poczuje się nieco pewniej i lepiej zniesie podróż.

Jak przyzwyczaić kota do transportera?

Koty na ogół boją się transporterów. Kojarzy im się to z niekoniecznie miłą i długą podróżą, lub wizytą u weterynarza. Warto trzymać transporter dla kota w miejscu dla niego dostępnym, by miał z nim kontakt. Postawienie go w jakimś spokojnym miejscu i poczekanie na to, aż pupil oswoi się z transporterem jest najlepszym wyjściem. Postępujmy tak jak w przypadku legowiska dla kota. Często kot decyduje się nawet na spanie w transporterze, więc po dodaniu tam jakiegoś miłego kocyka, może stać się to ulubionym miejscem naszego mruczka.

Transporter dla kota – Ranking i cena 2020

Gdy wiemy już czego unikać i na co zwracać uwagę, pora wybrać najlepszy transporter dla kota. Jest wiele modeli, więc z pewnością będziemy mieli w czym wybierać. Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych transporterów dla kota, pochodzące z serwisu Nokaut, które jest na bieżąco aktualizowane.