Zarówno psy jak i koty, przewożone powinny być w odpowiednich transporterach. Nie ważne, czy to podróż daleka, czy też krótka, ważne, by zapewnić sobie i naszemu pupilowi bezpieczeństwo. Wiele osób to bagatelizuje, a jest to bardzo istotne. Jaki transporter dla psa kupić? Przedstawiamy artykuł, który zawiera kilka kluczowych wskazówek i porad, które pozwolą wam kupić najlepszy transporter dla psa.

Transporter dla psa – po co?

To identyczna sytuacja jak w przypadku kotów. Transporter dla kota kupowany jest w takim samym celu jak dla psów. Nie wolno przewozić psów w samochodzie, które nie przebywają w klatce. Przynajmniej teoretycznie, bo wiele osób się tego nie trzyma. Oczywiście mowa tu o psach średnich i małych – na dużego psa ciężko będzie kupić transporter. Mały piesek może wejść nam pod hamulec, co może zagrozić zdrowiu lub życiu osób znajdujących się w samochodzie. To samo tyczy się komunikacji miejskiej. Czworonogi często boją się podróży, a zapewniając im odpowiednią torbę, czy transporter dajemy im choć trochę komfortu.

Warto postawić transporter w jakimś dogodnym miejscu dla psa. Tak samo jak legowisko powinien być umieszczony tak, by pies mógł swobodnie do niego wejść i się z nim oswoić. Jeżeli to zastosujemy, to mamy większą szansę, że nasz pupil chętnie będzie do niego wchodził i obejdzie się bez problemu.

Jaki transporter dla psa wybrać?

Na rynku znajdziemy całą masę produktów tego typu. Przede wszystkim musimy zacząć od tego jak duży jest nasz piesek. Wiadomo, że dla piesków mniejszych sprawdzą się mniejsze transportery i torby. Są one bardzo poręczne i lekkie, często można bez problemu wziąć je do ręki. Jeżeli nasz pupil jest dużych rozmiarów to jedynym wyborem jest klatka. Są one dużych rozmiarów, oraz specjalnie wzmacniane, by zapewnić psu bezpieczeństwo.

Drugim aspektem jaki musimy rozważyć, jest zastosowanie naszego transportera. Klatki i małe transportery sprawdzą się w podróżach samochodowych. Możemy znaleźć też kosz na rower dla psa. Wiele osób przewozi w nich psy i wbrew pozorom chętnie one z tego korzystają. Jeżeli planujemy podróż drogą lotniczą, to musimy zapoznać się z wytycznymi naszego przewoźnika. Na stronie internetowej znajdziemy dosyć restrykcyjne wymiary, jakie powinien mieć kontener dla psa.

Pamiętajmy o tym, by kupując transporter dla psa, na pierwszym miejscu postawić bezpieczeństwo naszego pupila.

Torba dla psa

Są wykonane najczęściej z materiału tekstylnego. Jest to konstrukcja stała, lub też składana. Najczęściej są one miękkie, wykładane w środku przyjemnym dla pieska materiałem. Na wierzchu znajdziemy ramię, a często na spodzie kółka, które pozwolą zamienić nam to w swego rodzaju walizkę. Przeznaczone są w większości dla psów o średniej i małej wielkości. Można je wyczyścić bez problemu. Jedynym mankamentem może być fakt, że są one raczej niezbyt wytrzymałe.

Torba dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych toreb dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Kontener dla psa

Wykonane z tworzywa sztucznego, nieco wytrzymalsze niż torby. Mogą być wykorzystywane zarówno dla psów, jak i kotów. Z przodu mają drzwiczki, zamykane na specjalny zatrzask. U góry znajdziemy uchwyt, by wygodnie móc transporter przenosić. Nadają się tak jak torby, dla psów średnich i małych. Łatwe w czyszczeniu i stosunkowo tani.

Kontener dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych kontenerów dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Kosz na rower dla psa

To produkt, przeznaczony dla miłośników podróżowania rowerem, którzy lubią zabrać na przejażdżkę swojego czworonoga. Całość składa się z dwóch części. Dolna część to kosz wiklinowy, lub z tworzywa sztucznego, a górna to najczęściej pokrywa, w postaci metalowej klatki, lub czegoś podobnego – co zabezpieczy naszego pupila przed wypadnięciem z niego. Konstrukcja posiada dwa haki, którymi mocujemy ją na kierownicę naszego roweru. Jest to bardzo efektowne i wielu psiakom sprawia dużo frajdy. Do tego potrzeba trochę wprawy, by nauczyć się jeździć z dodatkowym ciężarem na kierownicy. Są również kosze, które zamocować możemy od spodu na bagażniku naszego roweru.

Kosz na rower dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych koszów rowerowych dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Klatka dla psa

To produkt skierowany raczej dla psów dużych. Sprawdzą się one idealnie w podróży samochodem i często wybierane są na te, które stosujemy w przewozie drogą lotniczą. To konstrukcje bardzo solidne i najczęściej droższe niż dotychczas już wymienione transportery. Łatwe w czyszczeniu, posiadająca dużą powierzchnię, co często daje możliwość, by w środku znalazło się dodatkowe legowisko dla psa.

Klatka dla psa – Ranking i cena 2019

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych klatek dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.