Wiele osób, które są właścicielami kota nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotne jest dla kota zabawa. Często dosyć mylnie koty postrzegane są jako zwierzęta, które same zorganizują sobie zabawę, oraz za zwierzęta, które prowadzą raczej tryb życia samotnika. Kot potrzebuje codziennej porcji zabawy i kontaktu z właścicielem. Jakie zabawki dla kota kupić? W poniższym materiale pokrótce przedstawimy wam z czym wiąże się zabawa, jakie korzyści niesie, oraz jakie rodzaje zabawek dla kota możemy spotkać. Dowiecie się też, czym charakteryzują się najlepsze zabawki dla kota.

Zabawa jest kotu potrzebna

Niektórzy zadadzą pytanie: dlaczego? Otóż kocia zabawa to nie tylko szaleństwo, chociaż w wielu przypadkach tak to właśnie wygląda, a bardzo ważna część dnia. Podczas takiej aktywności koty rozluźniają się i najzwyczajniej w świecie relaksują. Gdy uczestniczymy w tej zabawie, kot z pewnością bardziej się do nas przywiązuje i adaptuje do nowego środowiska, jakim jest nasze mieszkanie.

Zabawki, nawet te najdrobniejsze są bardzo ważnym punktem w kociej wyprawce, niemal tak jak drapak dla kota. Podczas zabawy także będzie mógł dbać o swoje pazury, rozciągać się, a jeżeli jest kotem niewychodzącym to trochę się poruszać.

Jakie zabawki dla kota wybrać?

Na rynku jest tak wiele zabawek dla kotów, że nie sposób by wszystkie wymienić. Wspomnieć natomiast warto o tym, by zabawki były dla naszego kota bezpieczne i odpowiednio dobrane. Co przez to rozumieć? Jeżeli kot jest mały, to oczywistą sprawą jest, że nie kupimy mu dużych zabawek, bo po prostu sobie z nimi nie poradzi. Kocia wyprawka bez wątpienia powinna zawierać na zabawki.

Drugą istotną kwestią jest to, by zabawki były dobrze wykonane i bezpieczne. Powinny pochodzić od producenta, który testuje takie zabawki i sprawdza, czy nie ma w nich żadnych ostrych krawędzi, ani elementów, które mogłyby naszemu pupilowi zaszkodzić. Jednym słowem muszą one mieć atest.

Bardzo popularne są zabawki edukacyjne dla kotów. Kształtują one u kota pewne zachowania i skłaniają go do kreatywnego myślenia, przez co nie będzie to tylko ganianie w kółko za piłką, czy wędką. Do zabawek warto dodać kocimiętkę, która naszego mruczka jeszcze bardziej pobudzi i zachęci do zabawy. Często znajdziemy zabawki, do których wkłada się przysmaki, by zachęcić pupila do zabawy.

Należy pamiętać, że zabawa kota ma bardzo ważne znaczenie w jego prawidłowym rozwoju.

Koty są wybredne

Każdy właściciel kota wie, że przy wybieraniu wszelkich akcesoriów dla niego trzeba się liczyć z tym, że kotu się to po prostu nie będzie podobać, chociażby jak w przypadku gdy wybierana jest obroża dla kota. Tutaj jedyną radą jest metoda prób i błędów. Nie zrażajmy się, jeżeli kot nie będzie chciał się bawić konkretną zabawką. Zostawmy ją w domu, a z czasem może się do niej przekona. Wynagradzajmy go za zabawę, to będzie dodatkową motywacją dla naszego pupila.

Zabawka w kształcie myszy

To chyba najbardziej klasyczna i popularna zabawka. Kształtem imituje mysz, czyli jak wiemy idealną rzecz, by kotu urządzić polowanie. Zabawki te są przeróżne. Jedne mają charakter pacynki, do której często producent dodaje jakiś dzwoneczek, bądź element elektroniki, który imituje piszczenie – co kota zachęca do zabawy.
Znajdziemy jeszcze bardziej zaawansowane wersje tej zabawki, które są w pełni elektroniczne. Będą one się poruszać, oraz wydawać dźwięki po włączeniu. Jak wiemy, koty mogą gonić za wszystkim co się rusza, a taka idealna imitacja myszy jeszcze bardziej mruczka do tego zachęci.

Zabawka dla kota w kształcie myszy – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych zabawek dla kota w kształcie myszy, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Piłka dla kota

Podobna do tego czym jest mysz, a więc coś co będzie znów przypominać polowanie. Piłki wykonane są z miękkiego materiału, bądź też włóczki – co będzie sprawiało, że pazurki kota będą się zaczepiać i ułatwi mu to zabawę. Zabawka prosta i tania, która sprawdza się u większości kotów.
Bardzo popularna stała się też piłka wykonana z tworzywa sztucznego, do której możemy wsypać kocią karmę. Podczas zabawy kot będzie musiał się namęczyć, by chrupka wypadła na ziemie. Jest to pewien rodzaj zachęty do zabawy, która jest na bieżąco wynagradzana.

Piłka dla kota – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych piłek dla kotów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Wędka dla kota

To zabawka, która jest dobra dla osób, które lubią poświęcać kotu dużo czasu. Zabawa taką wędką wymaga zaangażowania właściciela – co jest dobrze odbierane przez kota. To nic innego jak patyk, na końcu którego przymocowana jest kolorowa zabawka w postaci myszy, piłeczki, bądź piórek, które podczas ruchu zachęcają kota do zabawy.

Wędka dla kota – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie w którym znajdziecie najchętniej wybierane wędki dla kotów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Tunel dla kota

Coraz bardziej popularne są tunele. Są one wykonane z cienkiego tworzywa, lub tkaniny, które podczas ruchu imitować może dźwięk poruszającej się myszy. Dodatkowo w środku często przymocowane są inne zabawki takie jak piłeczki. Mogą być długie, lub krótkie; często posiadają okienka. Jest to również idealne miejsce do schowania się, a jak wiemy koty lubią wchodzić dosłownie wszędzie, więc będzie to zachęcająca zabawka.

Tunel dla kota – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych tuneli dla kotów, które pochodzi z serwisu nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.