Zabawki dla psa, czyli coś czego nie może zabraknąć w akcesoriach dla naszego pupila. Gdy wybraliśmy już najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak smycz, oraz obrożę, pora przyjrzeć się zabawkom dla naszego czworonoga. Jest to równie istotny element psiej wyprawki, a zapewnienie psu zabawy jest jak najbardziej wskazane. Jakie zabawki dla psa kupić? Zebraliśmy kilka przydatnych informacji, które pomogą wybrać wam najlepsze zabawki dla psa.

Zabawa dla psa jest bardzo ważna

W wypadku zabawek dla psa, jest podobnie jak w przypadku, gdy wybieraliśmy zabawki dla kota. Jest to nieodłączny element psiego życia i każdy psiak powinien mieć zapewnioną przez nas codzienną dawkę rozrywki. Dlaczego? Jest to przede wszystkim rozwijające i kształtujące. Spacer z psem to nie tylko przechadzka wokół domu czy bloku, ale okazja dla naszego pupila by się wyszaleć. Bawiąc się z psem zyskujemy szansę na polepszenie naszej więzi. Powinniśmy to robić już od najmłodszych lat życia naszego czworonoga, by go do tego przyzwyczaić.

Jakie zabawki dla psa wybrać?

Zabawek nie powinniśmy wybierać pochopnie, czy szybko. Powinien to być przemyślany zakup, chociaż liczmy się z tym, że nasz pies czasami nie zaakceptuje konkretnej zabawki. Nie zrażajmy się i metodą prób i błędów wybierzmy dla niego najlepsze zabawki.

Zwracajmy uwagę na to, jak zabawki są wykonane. Tutaj dużą szczególność powinniśmy przywiązać w momencie, gdy nasz pies to jeszcze szczeniak. Zabawka nie powinna posiadać ostrych elementów, ani luźnych części, by nie zaszkodzić naszemu pupilowi. Pozostawiony samemu sobie w domu, mógłby coś połknąć, lub się zranić. Wybierajmy akcesoria tylko od sprawdzonych producentów, którzy specjalizują się w ich wytwarzaniu.

Zabawa z psem to nie tylko forma aktywności fizycznej, ale również polepszenie więzów z naszym pupilem.

Pluszowe zabawki dla psów

Zacznijmy od najbardziej podstawowych zabawek, jakimi są po prostu pluszaki. To nic innego jak po prostu maskotki z materiału, wypchane pluszem, bądź gąbką. Jest to dobry wybór dla młodych psów i szczeniaków, ale tylko w wypadku, gdy uważamy na to jak nasz pupil się bawi. Często takie zabawki ulegają zniszczeniu, a w wypadku gdy do tego dojdzie zabawkę należy zszyć, lub wymienić. Nie pozwólmy, by nasz pies połknął wypełniacz zabawki, gdyż może być to niebezpieczne. Są to zabawki tanie i lekkie, idealne na pierwszą przygodę psiaka z takimi akcesoriami.

Pluszowe zabawki dla psów – Ranking i cena 2019

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych pluszowych zabawek dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Gumowe i lateksowe zabawki dla psów

Równie popularne co pluszowe, lecz przeznaczone również dla psów większych. Wykonane z tworzyw sztucznych, więc bez problemu pies sobie z nimi poradzi. Różnego kształtu, o różnym zastosowaniu, takie jak piłki, piłki na sznurkach czy innego rodzaju postacie i elementy. Lekkie zabawki i nadające się zarówno do mieszkania, jak i na spacer. Często wydają piszczące dźwięki, co u jednych psów może wywołać zainteresowanie, u drugich zaś mniejsze. Mają dużą popularność ze względu na wytrzymałość i uniwersalność zastosowania.

Gumowe i lateksowe zabawki dla psów – Ranking i cena 2019

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych gumowych i lateksowych zabawek dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Frisbee dla psa

Nie od dziś wiadomo, że łapanie dla psów latających przedmiotów to największa frajda. Wymyślono więc, by frisbee również zastosować w zabawie dla psów i… jest to jak najbardziej dobry pomysł. Dobra alternatywa dla piłki, ponieważ lata dalej i jest lżejsza, więc łatwiej jest ją psu złapać. Powstały specjalne zabawki z myślą o czworonogach zwane Dogfrisbee. Zyskały bardzo szybko popularność, bo większość czworonogów uważa to za dobrą zabawę i chętnie biega za latającym dyskiem.

Frisbee dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najchętniej wybierane Frisbee dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Piłka dla psa

Chyba najbardziej klasyczna i najczęściej spotykana zabawka. Przeznaczona głównie na spacery i otwartą przestrzeń. Znajduje największe zastosowanie u psów dużych i energicznych, które lubią biegać. Znajdziemy różne piłki, takie które się odbijają zrobione z gumy, bądź też takie zrobione z kauczuku, które po upadku raczej nie odbiją się wysoko i zostaną na ziemi. Tania i prosta zabawka.

Piłka dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych piłek dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Sznury dla psów

Szarpanie to coś co psy lubią najbardziej. Bez wątpienia jest to zabawka, która spisuje się dobrze u psów dużych, jak i małych. Sprawia to czworonogom frajdę. Sznurek stworzony jest z tkaniny uplecionej dość sztywnie, ale na tyle, by piesek mógł się w nią wgryźć. Zabawka angażuje także nas, by poświęcić czas i uwagę naszemu pupilowi. Należy pamiętać, by „szarpać się” z wyczuciem i nie nadużywać siły.

Sznury dla psów – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najchętniej wybierane sznury dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Gryzaki dla psów

Jeżeli obawiamy się, że nasz pies będzie obgryzał meble czy inne sprzęty gospodarstwa domowego, to możemy zaopatrzyć się w specjalny gryzak. Wykonany z gumy, raczej miękki, spokojnie pies będzie mógł się w niego wgryźć. Gryzaki dbają również o uzębienie naszego psa – usuwają osad i pielęgnują w pewien sposób dziąsła. Pamiętajmy, by zabawkę co jakiś czas umyć.

Gryzaki dla psów – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, gdzie znajdziecie najchętniej wybierane gryzaki dla psów, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.