Wielu właścicieli psów zastanawia się, jaką smycz dla swojego czworonoga kupić. Producenci oferują całą gamę smyczy, zależnych od rozmiaru psa, jego wagi, czy materiału z którego wykonana jest sama smycz. Jaką smycz dla psa kupić? W poniższym artykule, zebraliśmy najciekawsze propozycje i wskazówki przy pomocy których bez wątpienia szybko znajdzie się najlepsza smycz dla psa.

Smycz dla psa – bezpieczeństwo

Przede wszystkim, jest to dla naszego psa bezpieczeństwo. Wiele osób nie ma możliwości wyprowadzania psa na specjalny wybieg i musi to robić w mieście. Smycz pozwoli na panowanie nad psem i reagowanie w przypadku ewentualnego spłoszenia się naszego czworonoga, by nie uciekł i nie zgubił się. Smycz powinna być dobrana odpowiednio do rasy naszego psa, oraz jego gabarytów. Nie powinna wbijać się za bardzo, ani być zbyt luźna. Należy pamiętać, że wybór odpowiedniej smyczy to często sprawa, która może decydować o bezpieczeństwie, a nawet życiu naszego pupila.

Jaką smycz kupić?

To jaką smycz wybierzemy, zależy przede wszystkim od charakteru spacerów z naszym psem. Jeżeli nasz pupil jest energiczny i bardzo porywczy, należy wybrać coś pokroju sportowego, lub automatycznego. Jeżeli zaś nasz pies jest spokojny i raczej opanowany, tradycyjna, lub regulowana smycz będzie tutaj odpowiednim wyborem.
Nasz pupil nie od razu do smyczy się przyzwyczai i ją zaakceptuje – to rzecz normalna. Należy go oswoić i stopniowo przyzwyczaić do chodzenia ze smyczą. Warto to zrobić w domu, przed wyjściem na spacer, by zobaczyć jak zwierzę na to zareaguje. Można także nagradzać pupila przysmakami dla psa, by zachęcić go do noszenia smyczy.

Smycz z rozdzielaczem pozwala na spacer z więcej niż jednym psem na raz.

-> Sprawdź jakie buty dla psa kupić!

Wybór smyczy – na co zwrócić uwagę?

W przypadku, gdy nie jesteśmy do końca pewni wytrzymałości naszej smyczy, warto sprawdzić ją przed ewentualnym spacerem. Jeżeli mamy smycz skórzaną, to warto sprawdzić szwy, czy są one dobrej jakości.

Pod żadnym pozorem nie wyprowadzajmy naszego pupila na spacer, jeżeli smycz jest w jakimkolwiek stopniu uszkodzona. Przerwany materiał, czy uszkodzony karabińczyk od razu dyskwalifikują smycz z użytkowania – wtedy pora kupić nową smycz. Nie jest do duży koszt, a używanie smyczy uszkodzonej może wiązać się z wyrwaniem się naszego psa w pogoni za innym, co może zagrozić jego zdrowiu, lub nawet życiu.

Często smycze posiadają elementy odblaskowe – jest to duże udogodnienie, które powinno być dla właściciela psa priorytetem, jeżeli wyprowadza psa wieczorową porę w ruchliwej okolicy. Zdecydowanie poprawi ona widoczność nas i naszego pupila. W wypadku, gdy mamy więcej niż jednego psa, warto wyposażyć się w smycz regulowaną, bądź też rozdzielacz, który pozwoli nam na spacer z dwoma pupilami jednocześnie.

-> RANKING OBROŻY PRZECIWPCHELNYCH DLA PSA

Smycz regulowana – przepinana

Ten rodzaj smyczy jest bardzo uniwersalny. Pies nie ma możliwości samemu „regulowania” jej długości. Leży to po naszej stronie i robimy to za pomocą karabińczyka. Możemy dowolnie ją wydłużyć, bądź też skrócić. Idealnie spisze się dla psów średniej wielkości. Jest dobrym wyborem zarówno na spacery poza miastem, jak też w zatłoczonych miejscach – gdzie odpowiednio możemy skrócić jej długość do minimum, by nasz pupil pozostał jak najbliżej nas. Co do rasy, nie ma tutaj większych ograniczeń, ta smycz cieszy się popularnością i jest często wybierana przez właścicieli psów.

Smycz regulowana – Ranking i cena 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych smyczy regulowanych, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Smycz automatyczna

To smycz, która posiada automatyczną regulację długości, nawet do kilku metrów, posiadająca dodatkowo blokadę jej wydłużania na rączce, którą trzyma właściciel. Smycz ta ma mechanizm, który sprawia, że linka jest cały czas napięta, przez co nie będzie ona włóczyć się po ziemi. W przypadku, gdy pies się oddala, smycz się rozwija, a gdy zbliża, automatycznie jest chowana w rękojeści. Idealny wybór na miejsca mniej zatłoczone, jak i te gdzie chcemy mieć naszego pupila przy nodze – wtedy blokujemy możliwość rozwijania linki i sprawa jest załatwiona.

Decydując się na ten rodzaj smyczy miejmy na uwadze to, że wiele szczeniaków, które „bawią” się smyczą, może ją po prostu przegryźć, więc warto na początku dobrze psa z nią zaznajomić. W większości przypadków wybierana dla psów mniejszych.

Smycz automatyczna – Ranking i cena 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych smyczy automatycznych, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Smycz skórzana

Jeżeli nasz pupil jest dużych rozmiarów, lub po prostu na spacerze lubi się czasami wyrywać, to warto pomyśleć o tym rodzaju smyczy. Jest ona wykonana z wytrzymałej skóry, więc możemy być spokojni o jej wytrzymałość. Dodatkowo jest bardzo przyjemna dla dłoni i wygodnie się ją trzyma. Dobra skórzana smycz dla psa to zdecydowanie bezpieczny i solidny wybór.

Smycz skórzana – Ranking i cena 2020

Prezentujemy zestawienie najchętniej wybieranych smyczy skórzanych, które pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.