Jak każdy właściciel kota wie, koty to zwierzęta, które lubią higienę i same o nią bardzo dobrze dbają. Uchodzą za bardzo czyste zwierzęta, niemniej jednak wiele osób decyduje się od czasu do czasu na kąpiel dla swojego pupila. Jaki szampon dla kota kupić? Postaramy przybliżyć się Wam w tym artykule nieco o odżywkach dla kotów, oraz pomóc wybrać najlepszy szampon dla kota.

Kąpanie kota – po co?

Częściej zaobserwujemy kąpanie mruczków u osób, które wychodzą z nimi na spacery, rzadziej, chociaż też ma to miejsce z kotami domowymi. W domu też istnieje wiele możliwości, by kocia sierść się ubrudziła, a szczotka dla kota nie pomaga. Kąpiel dla kota może wiązać się z dużym stresem. Są koty, które nie mają nic przeciwko i chętnie dadzą się lekko zmoczyć, a nawet wykąpać. Jeżeli nasz pupil nie przepada za wodą i kontaktem z nią to warto się dobrze przygotować. Pupil na pewno będzie się wyrywał i stawiał opór, wiec warto wziąć sobie kogoś do pomocy, albo przynajmniej zamknąć drzwi od łazienki.

Jeżeli już nam się uda to zrobić, to trzeba kota lekko osuszyć. Ręcznikiem, bądź jeżeli nie boi się suszarki spróbować właśnie niej. Małych kotów, ani kotek w ciąży nie powinno się kąpać. Uważajmy, by nie wlewać kotu wody do uszu. Zapewnijmy kotu suche i ciepłe miejsce po kąpieli, by nie przeziębił się.

Jaki szampon dla kota kupić?

Na rynku jest coraz więcej preparatów dla zwierząt, w tym dla kotów. Znajdziemy całą masę odżywek i szamponów, które pomogą nam zadbać o sierść naszego mruczka. Musimy wybrać szampon bardzo rozważnie.

Przede wszystkim, wybierajmy z szamponów dla kotów krótkowłosych i długowłosych – to główne kryterium. Większość preparatów, to takie, które stosuje się dla kotów, które występują na zawodach i wystawach, lecz także takich, które nadadzą sierści ładny połysk i zapobiegną powstawaniu kołtunów.

Pod żadnym pozorem nie wolno stosować nam szamponów dla ludzi. Jest to kategorycznie zabronione. Dlaczego? Zawierają one wiele składników chemicznych, na które kot może zareagować alergią, lub chorobą skórną. Szampon dla kota powinien pochodzić od producenta specjalizującego się w wyrobach kosmetyków dla zwierząt.

Kąpiel dla kota może być równie nieprzyjemna, co wchodzenie do transportera – będzie się nieprzyjemnie kojarzyć. Po całej czynności warto kotu pokazać trochę czułości i czymś go wynagrodzić.

Warto dbać o sierść swojego pupila, nie tylko poprzez regularne czesanie, ale też od czasu do czasu stosując w kąpieli specjalny szampon.

Odżywki na sierść

W ofercie znajdziemy nie tylko szampony, ale inne ciekawe preparaty. Bardzo popularny jest suchy szampon. Nakłada się go na sierść kota bez konieczności moczenia jej. Jest to bardzo dobry wybór, jeżeli nasz kot po prostu uniemożliwi wejście do wanny, czy też brodzika i polanie się wodą. Ciekawym wyborem są również pudry.

Szampony medyczne i przeciwpchelne

Jeżeli nasz zwierzak z kolei ma problemy z sierścią, czy skórą niezwłocznie powinniśmy udać się do weterynarza. Ten przepisze nam specjalny preparat. Nie powinniśmy dobierać go samodzielnie, bo nieudolny jego dobór może tylko pogorszyć stan naszego pupila. Z kolei szampony przeciwpchelne dla koów stosowane są najczęściej u kotów wychodzących. To one mogą przynieść ze spaceru jakiegoś niechcianego osobnika, który spowoduje wiele kłopotów, a nie leczone mogą być bardzo niekorzystne dla kota.

Szampon dla kota – Ranking i cena 2020

Teraz, gdy wiemy już na co zwrócić uwagę, pora wybrać najlepszy szampon dla kota. Pamiętajmy o konieczności stosowania specjalnych preparatów, a w wypadku chorób skóry o konsultacji z weterynarzem. Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych szamponów dla kota, pochodzące z serwisu Nokaut, które jest na bieżąco aktualizowane.

Incoming search terms:
  • https://ezwierzyniec pl/szampon-dla-kota/
  • szampon przeciwpchelny dla kota jaki wybrać