Spis treści artykułu:
W przygotowaniach do psiej wyprawki, zawsze przychodzi moment wyboru gadżetu, który pomoże zadbać nam o sierść naszego czworonoga. Szczotka jest nieodłącznym i jednym z ważniejszych elementów tejże wyprawki, podobnie jak obroża dla psa. Jaką szczotkę dla psa wybrać? Postaramy się przybliżyć wam rodzaje szczotek oraz ich funkcje i kilka cennych rad, by pozwolić wybrać Wam najlepszą szczotkę dla psa.
Szczotka do sierści dla psa – po co?
Wiele osób zadaje sobie pytanie – po co? Szczotkowanie psiej sierści jest bardzo istotnym i nieodłącznym elementem dbania o naszego pupila. To nie tylko dbanie o jego dobry wygląd, ale też zapobieganie powstawania kołtunów i wyczesywania martwego podszerstka. Jest to czynność bardzo ważna i nie wolno o niej zapominać. Na rynku znajdziemy wiele akcesoriów – te podstawowe, jak i bardziej zaawansowane w przypadku piesków o dosyć specyficznej sierści, która nie jest tak prosta do pielęgnacji.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na to, jaką sierść ma nasz pies. Odpowiednia szczotka powinna zostać dobrana stricte pod naszego pieska. Dla przykładu, jeżeli mamy w domu więcej niż jednego pupila, każdy powinien mieć swoją szczotkę. Ważna jest długość sierści. Psy o krótkiej sierści wymagają innej pielęgnacji, niż te z posiadające sierść krótką. Wybór jest podobny, jak w przypadku wybierania szczotki dla kota – tam także zwracana jest uwaga na jej długość i charakterystykę.
Popatrzmy na to, jak nasz pies reaguje na szczotkowanie. Bądźmy świadomi tego, że pies może po prostu stawiać opór i może mu się to nie podobać. W tym celu warto testować różne szczotki. Psy to zwierzęta często wybredne, bądźmy cierpliwi i spokojnie podejdźmy do wybrania naszemu pupilowi odpowiedniej szczotki.

-> Sprawdź, jaki szampon dla psa kupić!
Rodzaje szczotek
Producenci zaskakują nas coraz to bardziej kreatywnymi szczotkami, a co za tym idzie dają one lepsze rezultaty. Nie można zapominać o klasycznych, często niezawodnych pozycjach, które od wielu lat cieszą się popularnością wśród właścicieli psów.
Szczotka druciana (szpilkowa)
Szczotka druciana służy głównie do pielęgnacji sierści długiej i średnio długiej. Druty, a raczej szpilki wykonane ze stali nierdzewnej osadzone są na trzonku z drewna lub tworzywa sztucznego. Powinny być one zakończone stosunkowo gładko, by nie zranić psa podczas czesania. Materiał który podtrzymuje szpilki na trzonku, powinien być na tyle elastyczny, by dopasować się idealnie do kształtu ciała naszego pupila, co da lepsze rezultaty i będzie dla czworonoga przyjemniejsze. Tego typu szczotka przyda się do pielęgnacji psów z długą sierścią, ale także takich, które mają niektóre części ciała pokryte długą sierścią.
Szczotka metalowa
Wykonana podobnie jak szczotka szpilkowa, aczkolwiek rozmieszczenie drucików jest nieco gęstsze. Służy ona do rozczesywania kołtunów, oraz usuwania nadmiaru podszerstka. Idealnie zbiera jego nadmiar, nawet po kilku ruchach. Przeznaczona jest do psów, które mają skłonności do postawania kołtunów, generalnie można powiedzieć, że jest to szczotka dla dużych psów. Nie powinna być stosowana u psów małych, o sierści delikatnej. Używając tej szczotki, trzeba być bardzo ostrożnym i delikatnym, by nie sprawić nieprzyjemności naszemu pupilowi.
Szczotka włosiana
Chyba najbardziej uniwersalna szczotka, ze względu na szerokie jej zastosowanie. Stosowana może być z powodzeniem u psów z sierścią różnej długości. Długość jej włosów powinna być dobrana do długości sierści naszego czworonoga. Są to szczotki bardzo trwałe, które mogą służyć nawet kilkanaście lat. Ich minusem jest fakt, że profesjonalna szczotka włosiana to spory wydatek.
Szczotka gumowa
Popularna, aczkolwiek dająca niezbyt dobre rezultaty. Potrafi usunąć tylko martwe włosy z sierści naszego psa. Podczas wyboru takiej szczotki sprawdźmy czy nie ma ona defektów w postaci twardych krawędzi, a jeżeli takie wystąpią należy je niezwłocznie usunąć. Czeszemy nią tylko z włosem. Jest przeznaczona dla psów z krótką sierścią. Często możemy znaleźć gumowe szczotki w postaci rękawicy, co da większą powierzchnie.
-> Zobacz także ranking suchej karmy dla psa!
Furminator
To specjalny przyrząd, który służy do osuwania podszerstka. Ich budowa jest odmienna niż wszystkich innych szczotek. Ostrza skonstruowane są w taki sposób, by umożliwić wyczesanie podszerstka, bez konieczności uszkadzania włosa okrywowego. Jest to urządzenie bardzo efektowne, można skutecznie wyczesać zalegający puch. W lato jest zbawienne dla psów o grubej sierści, ponieważ nie jest im aż tak gorąco. Należy pamiętać, by robić to z wyczuciem. Przed decyzją o kupnie furminatora warto sprawdzić czy rasa Twojego pupila jest odpowiednią, by stosować u niego furminator.
Jak czesać psa?
To bardzo istotne, by nauczyć się czesać psa odkąd jest szczeniakiem. Nabierze on wtedy dobrych nawyków i nie będzie potem stawiał oporu. Czesanie nie powinno być dla psa nieprzyjemne. Powinno kojarzyć się z dotykiem człowieka, czyli czymś przyjemnym. Czesać powinniśmy z wyczuciem i patrzeć na to jak reaguje nasz pies. Robiąc to regularnie, unikniemy powstawania kołtunów i zalegania brudu w sierści naszego pupila. Dla naszego pupila powinna być to chwila relaksu i odpoczynku.
Furminator dla psa – Ranking i cena 2020
Przedstawiamy zestawienie w którym znajdziecie najchętniej wybierane furminatory dla psów. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.
Szczotka dla psa – Ranking i cena 2020
Przedstawiamy zestawienie w którym znajdziecie najchętniej wybierane szczotki dla psów. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.
Incoming search terms:- https://ezwierzyniec pl/szczotka-dla-psa/
Artykuły o podobnej tematyce
6 Comments
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Najpopularniejsze poradniki
- Filtr do akwarium – jaki kupić? Wybieramy najlepszy filtr do akwarium
- Mokra karma dla kota – jaką kupić? Wybieramy najlepsze mokre karmy dla kotów
- Szczotka dla psa – jaką wybrać? Wybieramy najlepszy furminator i szczotkę dla psa
- Grzałka do akwarium – jaką kupić? Grzałka do akwarium z termostatem, oraz bez termostatu
- Oświetlenie do akwarium – jaką świetlówkę do akwarium kupić?
- Klatka dla chomika – jaką kupić? Wybieramy najlepsze klatki dla chomika
- Karma dla chomika – jaką kupić? Wybieramy pokarm i karmę dla chomika
- Karma dla świnki morskiej – jaką kupić? Wybieramy najlepszy pokarm dla świnki morskiej
- Karma dla papugi – jaką kupić? Wybieramy najlepszy pokarm dla papugi
- Lampa do terrarium – jaką wybrać? Żarówka oraz lampa grzewcza do terrarium
Ostatnio wyszukiwane
- https://ezwierzyniec pl/karma-dla-papugi/
- https://ezwierzyniec pl/mata-dla-psa/
- https://ezwierzyniec pl/obcinacz-do-pazurow-dla-kota/
- https://ezwierzyniec pl/siodlo-dla-konia/
- https://ezwierzyniec pl/transporter-dla-kota/
- https://ezwierzyniec pl/pokarm-dla-rybek/
- https://ezwierzyniec pl/buda-dla-psa/
- https://ezwierzyniec pl/klatka-dla-papugi/
- https://ezwierzyniec pl/buty-dla-psa/
- https://ezwierzyniec pl/lampa-do-terrarium/
Od siebie polecam furminator. Jeżeli macie w domu pieska, który ma sierść długą, lub sierść średniej długości i bardzo się leni to ten gadżet zdecydowanie pomoże. Trzeba robić to z wyczuciem bo jest dosyć ostry.
Szczotka dla psa albo furminator to podstawa, żeby dbać o sierść naszego pupila i jest to obowiązkowy punkt na liście każdej wyprawki dla psa. Nie kosztuje dużo, ale jest bardzo istotne. Żeby to miało sens to trzeba psa szczotkować regularnie, co najmniej 2-3 razy w tygodniu.
Ja mam podstawowy grzebień dla psa, co prawda mam jamnika, który jak wiadomo ma bardzo krótką sierść, ale i tak po wyczesaniu troszkę włosów na szczotce zostaje. Nie ważne, czy pies duży czy mały, czy z krótką czy długą sierścią to warto go szczotkować i dbać o jego sierść i skórę.
Tematyczny artykuł, zwięźle wytłumaczone co i jak jest potrzebne do wyboru dobrej szczotki. Osobiście uważam, że szczotka dla psa długowłosego to totalna podstawa i jedna z obowiązkowych rzeczy jaka powinna się znaleźć w ekwipunku każdego właściciela psa. Czesanie nie kosztuje nas nic, bo to kilka minut na spacerze, a sierść psa znacznie odżywa po takim zabiegu robionym regularnie i nie pojawiają się w niej żadne kołtuny 😉
Korzystałam długi czas ze szczotki, ale według mnie furminator dla psa jest dużo bardziej skuteczny. Fakt faktem, trzeba na niego więcej wydać, ale w mojej opinii, futro psa z długimi włosami potrzebuje właśnie pielęgnacji takim furminatorem. Oczywiście, szczotka także jest dobrym wyborem, ale znacznie bardziej czasochłonne jest samo czesanie nią w porównaniu do zabiegu furminatorem.
W sumie to bardziej szczotka do usuwania sierści z kanapy czy samochodu, no i może to dość nietypowe, ale w sklepie z kosmetykami samochodowymi kupiłam szczotkę do sierści. Póki co sprawdza się znakomicie. Jest poręczna i dobrze zbiera, kosztuje coś koło 20zł, a poza tym u mnie też dobrze się sprawdzają te takie rolki z sieciówek ciuchami z takim klejem.