Szampony dla psów to bez wątpienia podstawowe kosmetyki, do pielęgnacji psiej sierści, które bez wątpienia powinny znaleźć się na liście psiej wyprawki. Nie tylko polepszą wizualnie sierść naszego pupila, ale też w niektórych przypadkach pomogą pozbyć się bakterii i problemów skórnych. Jaki szampon dla psa kupić? Przedstawiamy artykuł, w którym dowiecie się jaki preparat dla psa wybrać, by był to najlepszy szampon dla psa.

Szampon dla psa – po co?

To tak samo jak w wypadku, gdy kupujemy szampon dla kota. Pielęgnacja psiej sierści jest bardzo istotna i nie tak jak w przypadku kotów, psy chętnie dają się kąpać i z powodu częstych spacerów jest to czasami konieczność. Preparaty te zawierają specjalne substancje, które pomogą pozbyć się nam zabrudzeń z sierści naszego pupila.

W wielu przypadkach szampony kupowane są w celach innych, niż tylko czysta i lśniąca sierść. Wiele szamponów zawiera specjalne środki antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, oraz zwalczające różne dolegliwości skórne naszego pupila. Jeżeli nasz pupil jednak cierpi na jakąś przewlekłą chorobę, to nie powinniśmy wybierać preparatu na własną rękę, a skonsultować to z weterynarzem.

-> Sprawdź ranking suchej karmy dla psa!

Jak kąpać psa?

Wiele osób ma z tym problem, tym bardziej jeżeli jest to pierwsza styczność z taką czynnością. Na wstępie warto pamiętać o tym, by nie kąpać młodych szczeniąt. Według weterynarzy, pies powinien mieć około pół roku, by odbyć kąpiel. Wiąże się to z rozwiniętym odpowiednio układem odpornościowym, oraz nie tak delikatną skórą i sierścią. Jeżeli psia sierść nie wymaga kąpieli, to zastanówmy się nad kąpielom w okolicy 9 miesiąca życia naszego pupila.

Przede wszystkim kąpiel powinna być bezstresowa, oraz szybka. Nie znaczy, że ma to być zrobione niestarannie – ma to zaoszczędzić nerwów naszemu pupilowi, w wypadku gdy tego nie lubi. Proces mycia najlepiej przeprowadzić po ostatnim spacerze, na którym trochę „zmęczymy” psa, by nie miał siły zbytnio wariować pod prysznicem. Polejmy psiaka wodą w temperaturze około 37°C. Starajmy się nie moczyć głowy psa. Potem starannie, umyjmy go używając naszego szamponu i spłuczmy. Piesek nie powinien wychodzić po kąpieli na zewnątrz, aby spokojnie wyschnął i się nie przeziębił. Po kąpieli można nałożyć jeszcze specjalnej odżywki, jeżeli taką posiadamy.

Regularne kąpanie psa pozwoli zadbać o dobrą kondycję jego skóry, oraz sierści i zapobiegnie problemom w przyszłości.

Jaki szampon dla psa wybrać?

To jaki szampon wybierzemy dla naszego psa zależy od tego, czy chcemy po prostu szampon, którym umyjemy naszego czworonoga, czy też będzie on miał jakieś inne właściwości. Producenci akcesoriów i produktów pielęgnacyjnych dla psów opracowują coraz to lepsze formuły, które posiadają w swoim składzie substancje odpowiadające za zwalczanie grzybów i bakterii. Znajdziemy też szampon przeciw pchłom dla psów, czy odżywki poprawiające kondycję sierści, nakładane na sucho po kąpieli.

-> Dowiedz się, jaką budę dla psa wybrać!

Suchy szampon dla psa

Jest to rodzaj szamponu przeznaczony dla właścicieli, których pies po prostu nie da się wykąpać z różnych przyczyn. Może mieć do tego przeciwwskazania od weterynarza, czy też po prostu nie lubi wody. Szampon ten nakłada się na suchą sierść – więc pies nie powinien stawiać oporu. Niweluje on nieprzyjemny zapach sierści, nadaje jej blasku i odtłuszcza. Jeżeli stosujemy taki szampon, potrzebna nam będzie szczotka dla psa, bo po takim zabiegu trzeba pupila porządnie wyczesać. Dobry wybór na pierwszy szampon, by przyzwyczaić psa do regularnej pielęgnacji jego sierści.

Suchy szampon dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie, w którym znajdziecie najchętniej wybierane suche szampony dla psów. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Szampon dla szczeniąt

Ten rodzaj szamponów, przeznaczony jest dla najmłodszych czworonogów. Przede wszystkim, powinien być on delikatny, o odpowiednim pH, by nie zaszkodzić wrażliwej skórze szczeniaka. Wielu producentów wypuszcza na rynek szampony opracowane dla konkretnej rasy – więc, jeżeli nasz pies jest rasowy, możemy po takowy sięgnąć. Warto pieska od małego przyzwyczajać do kąpieli i pielęgnacji sierści, ale nie można też przesadzać. Co za dużo to nie zdrowo. Należy pamiętać, by nie stosować na szczeniakach preparatów przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych – może to zaszkodzić jego sierści i skórze, a nawet bardzo ją podrażnić.

Szampon dla szczeniąt – Ranking i cena 2019

Przedstawiamy zestawienie najchętniej wybieranych szamponów dla szczeniąt. Pochodzi ono z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowane.

Szampon przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy

Ten rodzaj szamponów przeznaczony jest dla psów, które mają problemy ze skórą. Jeżeli Twój pupil boryka się z zapalnymi stanami skóry, to jest to produkt skierowany dla niego. Stany zapalne to spowodowane są najczęściej rozwiniętymi skupiskami bakterii czy grzybów. Formuła opracowana jest w sposób, by móc stosować go regularnie, a nawet profilaktycznie. Przed kąpielom pieska należy wyczesać. Jeżeli zmiany skórne są niepokojące, to należy niezwłocznie skonsultować je z naszym weterynarzem.

Antybakteryjny i przeciwgrzybiczy szampon dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie w którym znajdziecie najchętniej wybierane szampony przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze dla psów. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.

Odżywka na sierść

Oprócz szamponów różnego rodzaju, znajdziemy też odżywki. Czym są odżywki? Są to preparaty, które najczęściej nakładamy po kąpieli psa, bądź na suchą sierść. Mają one na celu polepszenie kondycji sierści, nadanie jej połysku oraz zapachu. Jeżeli na sierści Twojego psa często powstają kołtuny, to możesz kupić specjalną odżywkę, pomagającą rozczesywania. Wiele odżywek ma na celu uwydatnienie koloru sierści.

Odżywka na sierść dla psa – Ranking i cena 2020

Przedstawiamy zestawienie w którym znajdziecie najchętniej wybierane odżywki na sierść dla psów. Ranking pochodzi z serwisu Nokaut i jest na bieżąco aktualizowany.